Selin Aydın kimdir? MasterChef 2020 final turu yarışmacısı Selin Aydın kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Selin Aydın, MasterChef 2020 final turuna kalan 28 yarışmacıdan birisi. MasterChef Türkiye'de final turunda yarışan 28 yarışmacı arasından 16 ana kadro yarışmacıları seçilecek. MasterChef Türkiye ana kadrosu içine girmeye çalışan Selin Aydın, final turunu geçebilecek mi merak ediliyor. Peki, MasterChef Selin Aydın kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Yayınlanma Tarihi: 04.08.2020 19:54
Değiştirme Tarihi: 04.08.2020 19:54
Selin Aydın kimdir? MasterChef 2020 final turu yarışmacısı Selin Aydın kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

MasterChef Türkiye'de final turuna kalan yarışmacılar arasında Selin Aydın da yer alıyor. TV8 ekranlarından heyecanla takip edilen yarışmada yoğun talep üzerine eleme turları, önceki sezonlara göre daha uzun sürüyor. Dün başlayan final turunda MasterChef 2020'nin ana kadro yarışmacısı olacak 16 isim belirlenecek. Bu mücadeleyi veren yarışmacılardan biri olan Selin Aydın'ın hayat hikayesi merak ediliyor, araştırılıyor. Peki, MasterChef Türkiye yarışmacısı Selin Aydın kimdir?

MASTERCHEF 2020 ANA KADROSU NASIL BELİRLENİYOR?

MasterChef Türkiye'de final turuna 28 yarışmacı kalmıştı. Bu yarışmacılar, on dörderli iki gruba ayrıldı. Bu gruplarda yer alan yarışmacılar, her gün iki oyun oynayacak. İlk oyun klasik bir yemek olacak. Bu yemeği en iyi yapan altı yarışmacı, ikinci oyunda verilen bir ana malzeme ile yaratıcı bir yemek yapacak. Bu oyunu kazanan isim, MasterChef 2020 ana kadrosuna giren yarışmacı olacak. Bu şekilde her gün bir isim seçilecek.

MASTERCHEF 2020 SELİN AYDIN KİMDİR?

Selin Aydın, 29 yaşında ve MasterChef 2020'ye İzmir'den katılıyor. Selin Aydın, özel sektörde çalışıyor. Evli ve bir çocuğu var. Toprak isimli bir oğlu var. Doğma büyüme İzmirli olduğunu ama anne babasının Bulgaristan göçmeni olduğunu belirtti.

Selin Aydın, MasterChef'teki hayalini mutfağa olan tutkusunu bir meslek haline getirmek olduğunu açıkladı.

Selin Aydın yarışmaya şu sözlerle katılıyor; "Uzun yolculuklar, tek bir adımla başlar. Adım attım, ben geliyorum MasterChef!"