Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Selda Bağcan, Wiltshiredaki Charlton Park'ta sahneye çıkacak

Selda Bağcan, Wiltshiredaki Charlton Park'ta sahneye çıkacak

Şarkıcı Selda Bağcan, Rock müzik sanatçısı Peter Gabriel’in önderliğinde kurulan WOMAD (World of Music, Arts and Dance) Festivali’nin İngiltere’deki organizasyonuna katılarak, pazar günü Wiltshire’daki Charlton Park’ta hayranlarına konser verecek.

25.07.2016 11:38

Dünyanın farklı yerlerinde 1982 yılından bu yana farklı kültürlerde yerel müziği, dansı ve güzel sanatları keşfetmeyi, tanıtmayı ve bir araya getirmeyi hedefleyen değişik kentlerde düzenlenen WOMAD Festivali bu yıl 28-31 Temmuz tarihlerinde İngiltere’deki Wiltshire kentinde düzenlendi.

Selda Bağcan; dünyanın en önemli festivalleri arasında yer alan etkinlikte İsrailli rock grubu Boom Pam ile birlikte konser verirken ’İnce İnce’, ’Yaz Gazeteci’, ’Yaylalar’, ’Mehmet Emmi’ gibi dünyada hit olmuş ve çeşitli dillere çevrilmiş şarkılarını söyleyeceği belirtildi.

Geçtiğimiz aylarda İspanya’da Primavera Sound 2016’da ve Polonya’nın Krakow şehrinde konserler veren Bağcan’ın, ’40 Yılın 40 Şarkısı’ albümünün ikincisi için çalışmalarını sürdürdüğü açıklandı.

Selda Bağcan, ABD’de The Times Gazetesi'nde yayınlanan ’Dünya Müziğinde Yaşayan Efsane ve Tarihi Kadın Şarkıcılar’ listesindeki 81 ismin arasına ’Efsane Anadolu Şarkıcısı’ olarak gösterilmiş, İngiiz Rolling Stones dergisinin hazırladığı ’100 Yılın En İyi 100 Kadın Vokali’ arasında yer almıştı.

Yorumlar | 0
üye profil