Selçuk Tekay kimdir, kaç yaşındadır? Selçuk Tekay öldü mü?

Selçuk Tekay öldü mü sorusunun yanıtı, birçok kişi tarafından merakla sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Ünlü besteci ve keman virtüözü Selçuk Tekay'ın ölüm haberini Emel Sayın sosyal medya hesabından duyurdu. Peki, Selçuk Tekay kimdir? Selçuk Tekay nereli ve kaç yaşındaydı? 

Yayınlanma Tarihi: 14.06.2021 09:42
Değiştirme Tarihi: 14.06.2021 09:42
Selçuk Tekay kimdir, kaç yaşındadır? Selçuk Tekay öldü mü?

Selçuk Tekay kimdir sorususunun yanıtı, Selçuk Tekay'ın vefat haberinin gelmesiyle birlikte araştırılmaya başladı. Ünlü besteci Selçuk Tekay'ın ölüm haberini, ünlü sanatçı Emel Sayın verdi. Emel Sayın, "Söyleyecek söz bulamıyorum, çok ama çok üzgünüm. Mekanın cennet olsun Selçuk Tekay. Ailene ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum." ifadelerini kullandı.

SELÇUK TEKAY KİMDİR?

1953 yılında Kars'ın Kağızman ilçesinde doğan Selçuk Tekay, Vefa Lisesi ve Konsevatuvar eğitiminden sonra Emin Ongan, Feridun Darbaz, Teoman Önaldı gibi hocalardan istifade etmiştir. 100'e yakın albüm yönetmenliği yapan Tekay, Müzeyyen Senar, Zeki Müren, Emel Sayın, Bülent Ersoy Muazzez Abacı ve daha birçok ünlü sanatçının gerek sahne, gerekse albüm çalışmalarını yönetmiştir. 1991 yılında vurgun adlı bestesiyle 1992'de "beraber yürüdük biz bu yollarda" 1993 yılında da "yorgunum dostlarım" adlı besteleriyle "Altın Kelebek Yılın Bestecisi Ödülü"nü almıştır.

Selçuk Tekay besteleri

Selçuk Tekay'ın besteleri arasında ''Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda'', ''Vurgun'', ''Unuturum Diye Yorma Kendini'', ''Yorgunum'', ''Aradığın Aşkı Buldun Mu'' gibi şarkılar yer alıyor.