Şefin kaşık atması ne anlama geliyor? Kaşık atmak ne demek? 27 Aralık MasterChef Türkiye

Kaşık atmak ne demek, ne anlamaya geliyor merak ediliyor. MasterChef Türkiye’de bu akşam yapılacak eleme finali heyecanla bekleniyor. Özgül ile Emir arasındaki düello sonucunda bir kişi final haftasına kalırken diğeri MasterChef dördüncüsü olarak yarışmaya veda edecek. Yeni bölüm fragmanında Somer şefin kaşık atması izleyicilerin dikkatini çekti ve ne anlama geldiğini araştırmaya başladı. Peki, şefin kaşık atması ne anlama geliyor, kaşık atmak ne demek?

Yayınlanma Tarihi: 27.12.2020 19:19
Değiştirme Tarihi: 27.12.2020 19:19

Ekranların en çok izlenen programı MasterChef Türkiye’nin yeni bölümü merakla bekleniyor. Bu akşam ekrana gelecek MasterChef 130. bölümde Emir ile Özgül, final turuna kalabilmek için kıyasıya mücadeleye girecek. Dün akşam yayınlanan yeni bölüm tanıtımında Somer şefin kaşık attığı sahne, izleyicilerin en çok dikkatini çeken sahne oldu. Mehmet şef, geçen sene tadım sırasında neden kaşık attıklarını, ne anlama geldiğini açıklamıştı. Peki, kaşık atmak ne demek, ne anlama geliyor?

KAŞIK ATMAK NE ANLAMA GELİYOR?

Kaşık atmak, aşçılık sektöründe öğrencilerinin yemeklerini tadan ve hiçbir eksik bulamayan şeflerin yaptığı bir davranış olarak biliniyor. Yani bir şefin kaşık atması demek öğrencisine “benim sana öğretebileceğim herhangi bir şey almadı “ demek oluyor.