Sedat Yaman kimdir? Pasta şefi Sedat Yaman MasterChef'te MasterClass eğitimi verecek!

Bolulu ünlü pasta şefi Sedat Yaman yarışmacılara pasta yapımıyla ilgili özel ders vermek için MasterChef Türkiye'ye katılacak. MasterClass'ta yarışmacılara çikolata üzerine eğitim verecek olan Sedat Yaman, izleyicilerde merak uyandırdı. Peki, Sedat Yaman kimdir, kaç yaşında, nerede çalışıyor?

Yayınlanma Tarihi: 04.10.2020 17:34
Değiştirme Tarihi: 04.10.2020 17:34
Sedat Yaman kimdir? Pasta şefi Sedat Yaman MasterChef'te MasterClass eğitimi verecek!

TV8 ekranlarında yayınlanan ve izlenme rekorları kıran Masterchef Türkiye'de bu akşam ünlü pasta şefi Sedat Yaman, MasterClass'a katılıyor. Yarışmada başarılı olan yarışmacının ödül olarak kazandığı Masterclass bölümünde Sedat Yaman, çok özel bir eğitim verecek. MasterChef izleyicileri, verilecek eğitim ile birlikte konuk olacak şef Sedat Yaman'ı araştırmaya başladı. İşte ünlü pasta şefi Sedat Yaman hakkında merak edilenler...

SEDAT YAMAN KİMDİR?

Sedat Yaman 2004 yılında Bolu Mengen Aşçılık Okulu’ndan mezun olmuştur. Beş yıldızlı otellerde yaptığı stajının ardından meslek hayatına da otellerde devam etmeye karar vermiş, Antalya’da ve İstanbul’da çeşitli otellerde çalıştıktan sonra Çırağan Kempinski Palace’ta görev almıştır.

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir süre Titanic Hotels’in Koordinatör Pastane Şefi olarak çalışan Şef Sedat Yaman, kariyerine Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’in Pastane Şefi olarak devam etmektedir. Pastacılıkta ülkemizin önde gelen ustalarından olan Şef Sedat Yaman, yurt içi ve yurt dışı organizasyonlarda madalyalar kazanmıştır.

Haber ile ilgili metin girin!.