Sedat Tuncer kimdir? MasterChef Türkiye ana kadroya seçilen Sedat Tuncer kimdir, kaç yaşında?

Sedat Tuncer, MasterChef Türkiye’de gecenin kazanan ismi oldu ve ana kadroya seçilen 6. yarışmacı oldu. Heyecanla izlenen MasterChef 2020 son bölümde MasterChef Sedat, ilk olarak seçim oyununa kalan beş yarışmacı arasına kaldı. Yaratıcı oyunda rakiplerine göre daha iyi bir tabak sunan Sedat Tuncer, MasterChef Türkiye’nin 6. finalisti oldu. Peki, MasterChef Sedat Tuncer kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Yayınlanma Tarihi: 09.08.2020 00:32
Değiştirme Tarihi: 09.08.2020 00:32
Sedat Tuncer kimdir? MasterChef Türkiye ana kadroya seçilen Sedat Tuncer kimdir, kaç yaşında?

Ekranların en çok izlenen programı MasterChef Türkiye’de lezzetlerin kıyasıya yarışı devam ediyor. 8 Ağustos Cumartesi akşamı MasterChef son bölümde ana kadroya seçilen isim Sedat Tuncer oldu. Lezzet, eğlence, rekabetin buluştuğu programda nefes kesen mücadele sonunda Sedat Tuncer, MasterChef Türkiye 2020’nin ana kadrosuna giren 6. yarışmacı oldu. Peki, MasterChef Türkiye ana kadrosuna seçilen Sedat Tuncer kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

MASTERCHEF SEDAT TUNCER KİMDİR?

Sedat Tuncer, 32 yaşında ve yarışmaya İstanbul'dan katılıyor. Aslen Kastamonulu olan yarışmacı, özel bir catering firmasında aşçılık yapıyor. 13 yıldır yaptığı aşçılık mesleğini çok sevdiğini söyleyen Sedat Tuncer, MasterChef'te olmak istediğini çünkü bunun hayali olduğunu belirtti. Anadolu mutfağı, Osmanlı mutfağı ile birlikte Uzak Doğu mutfağı bilgisi olduğunu açıkladı.

Sedat Tuncer, borbulan soslu levrek yaptığı ilk turda Mehmet şef evet - Danilo şef evet - Somer Şef evet oyu almış ve MasterChef Türkiye 2020'de üst tura çıkmayı başarmıştı.