Şarkıcı Yeliz kimdir? Fatma Yeliz Eker kaç yaşında ve nereli?

Şarkıcı Yeliz kimdir sorusunun yanıtı, birçok kişinin sorguladığı ve merak ettiği isimlerin başında yer almaya başladı. Armağan Çağlayan'ın YouTube programı 'Dur Bi Dinle'ye konuk olan şarkıcı Yeliz'in, Özcan Deniz'le ilgili itirafı olay oldu. Peki, şarkıcı Yeliz kimdir? Fatma Yeliz Eker kaç yaşında ve nereli?

Yayınlanma Tarihi: 28.04.2021 12:39
Değiştirme Tarihi: 28.04.2021 12:39
Şarkıcı Yeliz kimdir? Fatma Yeliz Eker kaç yaşında ve nereli?

Şarkıcı Yeliz'in kim olduğu, Armağan Çağlayan'ın YouTube programı 'Dur Bi Dinle'yi izleyen seyirciler tarafından büyük bir merakla sorgulanmaya başladı. Yeliz, evliliğini ve Özcan Deniz ile yaşadığı büyük aşkı, Armağan Çağlayan'ın YouTube programı 'Dur Bi Dinle'ye anlattı. Peki, şarkıcı Yeliz kimdir? Fatma Yeliz Eker kaç yaşında ve nereli?

ŞARKICI YELİZ KİMDİR?

Fatma Yeliz Eker veya kısaca Yeliz, 12 Aralık 1957 tarihinde dünyaya geldi. İtalyan Lisesi'nden arkadaşı Nilüfer'in desteği ile müzik hayatına başladı. 1975 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali'nde ikinci olan Yeliz, yarışmadan sonra yayınlanan 45'likleri ile Türk pop müziğinin en sevilen seslerinden biri oldu. Bir tarafında "Bu Ne Dünya" diğer tarafında "Yalan" isimli şarkıların yer aldığı 45'liği dönemin en çok satan plağı oldu. 1983 yılında evlendiğim zaman müziğe 7 yıl ara verdi. 

1978'den 1988'e kadar arabesk ve fantezi müzik dalında çalışmalar yapan ve pop müziğe döndüğü 1992 albümü "Haklıydın" sonrasında müzik hayatına bir süre ara veren Yeliz, 2007 yılında "Haykırdım Sessizce" isimli albümü ile müziğe geri döndü.