Şarkıcı Halil Sezai Paracıkoğlu, yaşlı adamla ettiği kavgaya ilişkin açıklama yaptı

Son dakika haberine göre ünlü şarkıcı Halil Sezai gözaltına alındı. Halil Sezai gözaltına alındı haberi sonrası birçok kişi, 'Halil Sezai neden gözaltına alındı?' sorusunun cevabını merak etti. Olay şöyle gelişti: Şarkıcı Halil Sezai, film çekimi için kiraladığı evde çekim yapılmasına müsaade etmeyen yan komşusunu darp ve tehdit etti. Bu gerekçeyle karakolluk olan Halil Sezai, karakoldaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Öte yandan savcılık, Halil Sezai ve yanındaki iki kişi hakkında kasten yaralama ve tehdit suçlarından soruşturma başlattı. Polis olayda adı geçen İncir Reçeli filminin yönetmeni Aytaç Ağırlar'ın ifadesini de aldı. Ayrıca konuyla ilgili Halil Sezai ve saldırıya uğrayan 65 yaşındaki adam da açıklama yaptı. Halil Sezai, '“Bu adam yan komşum. 5 aydır bizi rahatsız ediyor. Aylardır ‘gel lan’ tekliflerini reddettim. İçip içip ana bacı söverken sabır çektim. Silah çekmesine, bahçeye 30 adam yığmasına girmiyorum bile. Bu raddeye gelmemin süreci var.” dedi. Öte yandan, Tuzla'da şarkıcı Halil Sezai'nin gözaltına alındığı kavganın güvenlik kamerası görüntüleri de ortaya çıktı. 

Yayınlanma Tarihi: 16.09.2020 15:52
Değiştirme Tarihi: 16.09.2020 15:52

Tuzla Postane Mahallesi, Cafer Bey Sokak'ta film çekimi için villa kiralayan şarkıcı Halil Sezai ve yönetmen Aytaç Ağırlar, diğer villa sahipleriyle anlaşmazlık yaşadı. Diğer villa sahipleri, bu bölgede film çekimi yapılmasına izin vermedi. Sezai ve Ağırlar, bu kişilerle Nisan ayından itibaren tartışma ve anlaşmazlık yaşamaya başladı. 

Sözcü'den Hayati Arıgan'ın haberine göre, şarkıcı Halil Sezai, dün saat 10.00 sıralarında, beraberindeki iki kişiyle, villa sahiplerinden biri olan Hüseyin Meriç'in yanına geldi. Yine iddiaya göre Sezai ve yanındaki 2 kişi, Hüseyin Meriç'i darp etti. 

Olay yerinden ayrılan sanatçı ve yanındakiler hakkında Hüseyin Meriç karakola giderek şikayetçi oldu. Polis İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na haber vererek tahkikat başlattı.

Şikayet üzerine villanın bulunduğu bölgedeki güvenlik kamerasının görüntülerini inceleyen polisler, olayda adı geçen  yönetmen Aytaç Ağırlar, Ecem Ağırlar ve Mustafa Taner Okçular’ı Tuzla Asayiş Büro Amirliği’ne davet etti.

Olayda adı geçen kişileri ve şarkıcı Halil Sezai'yi yakalamak için çalışma başlatan polis ekipleri, şarkıcıyı Kadıköy'deki evinde bulup karakola götürdü. Sezai, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

HALİL SEZAİ'DEN AÇIKLAMA

Yaşlı bir adamı döven Halil Sezai, açıklama yaptı: “Bu adam yan komşum. 5 aydır bizi rahatsız ediyor. Aylardır ‘gel lan’ tekliflerini reddettim. İçip içip ana bacı söverken sabır çektim. Silah çekmesine, bahçeye 30 adam yığmasına girmiyorum bile. Bu raddeye gelmemin süreci var.” dedi. İşte Halil Sezai'nin açıklamaları

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.
 

KAVGANIN GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Olay dün sabah saatlerinde Tuzla'da yaşandı. Sokakta çekim yapan şarkıcı Halil Sezai, mahalle sakini olduğu ifade edilen bir kişiyle  tartışma yaşadı. Çekime izin vermeyen bu kişiyle Sezai ve yanındakiler kavga etti. Darp edildiğini öne süren kişinin şikayeti üzerine Halil Sezai ve yönetmen Aytaç Ağırlar, Taner Okçular ve Ecem Ağırlar ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. 4 kişi ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Öte yandan olayla ilgili güvenlik kamerası görüntüleri çıktı. Görüntülerde Halil Sezai ve beraberindekilerin tartıştıkları kişiye vurdukları da görülüyor.