Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Şarkıcı Emre Aydın, Eda Köksal ile nikah masasına oturdu!

Şarkıcı Emre Aydın, Eda Köksal ile nikah masasına oturdu!

Rock müziğinin sevilen ismi Emre Aydın, uzun süre beraber olduğu iç mimar nişanlısı Eda Köksal ile Ordu'da gerçekleşen nikah töreni ile dünya evine girdi.

11.09.2016 00:54

Ordulu olan Eda Köksal’ın memleketinde nikahları gerçekleşen çift, Emre Aydın’ın memleketi Antalya’da, daha sonra da 9 Eylül’de İstanbul Şile’de arkadaşları için düğün yapacak.

İç mimar Eda Köksal ile 2 yıl önce evini dekore ettirmek istediğinde tanışan Emre Aydın, kısa bir süre sonra ilişki yaşamaya başlamış ve sevgililer kısa bir süre sonra nişanlanmıştı. Eda Köksal, Emra Aydın’ın senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği “Cinni: Uyanış” adlı filminde de başrolde yer almıştı.

Emre Aydın kimdir?
Emre Aydın kariyerine barlarda canlı müzik yaparak başlamıştır. Bornova Küçükpark'ta çıktığı barlarda sevilen Emre Aydın 2002 yılında, Onur Ela ile beraber 6. Cadde isimli kurdukları müzik grubu ile Türkiye çapında düzenlenen "Sing Your Song" beste yarışmasında 1574 adayı geride bırakarak "Dönersen" adlı parçası ile birinci olmuştur.

2006 yılında çıkardığı Hareket Vakti şarkısı dışında tüm söz ve müziklerinin Emre Aydın'a ait olduğu Afili Yalnızlık adlı ilk solo albümünü yayınlayan Aydın, Yalnızlık temasını işlediği albüm performansı ile büyük beğeni toplamıştır.[kaynak belirtilmeli] Bu albümle yakaladığı başarısını "Yılın En İyi Rock Müzik Sanatçısı", "Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı", ‘’Yılın En İyi Parçası’’, ‘’Yılın En İyi Albümü’’, ‘’Yılın En İyi Video Klibi’’gibi 50’ye yakın ödülle, ve dinleyicileriyle buluştuğu 400’e yakın konserle devam ettiren sanatçı, 2008 yılında MTV tarafından her sene düzenlenen Avrupa Müzik Ödülleri (EMA)’nde “Türkiye’nin En İyi Sanatçısı” ardındanLiverpool‘da yapılan finalde 21 ülkenin birincisini geride bırakarak “Avrupa’nın En İyi Sanatçısı” ödüllerine layık görülmüştür. Bu albümünde 5 şarkısını kliplendiren sanatçı 2007 yılında Gripin adlı müzik grubunun kendi adlarını verdikleri albümde "Sensiz İstanbul'a Düşmanım" isimli şarkıya düet yapmıştır. Bu şarkının büyük beğeni toplamasının ardından Emre Aydın, Gripin'le birlikte turneye çıkmıştır

Yorumlar | 0
üye profil