Şarkıcı Buray'dan flaş açıklama: Çok aşıktım...

Şarkıcı Buray sevenleriyle Ataşehir'de biraraya geldi. Konser öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Buray; "Gece saat 5'te bahçelerden güller çalıp, buzdolabı kutusunu ağzına kadar çiçeklerle doldurup kapısına gittim. Şarkılar, şiirler neler yapmadım aşk için. Çok aşıktım” dedi.

Yayınlanma Tarihi: 21.10.2019 12:24
Değiştirme Tarihi: 21.10.2019 12:24
Şarkıcı Buray'dan flaş açıklama: Çok aşıktım...

Şarkıcı Buray, önceki akşam Ataşehir Watergarden’da konser verdi.Sahne öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Buray geçmişte yaşadığı aşkla ilgili itiraflarda bulundu. Gazetecilerin “Nasıl bir aşıktınız” sorusunu yanıtlayan şarkıcı “ Gece saat 5'te bahçelerden güller çalıp, buzdolabı kutusunu ağzına kadar çiçeklerle doldurup kapısına gittim. Şarkılar, şiirler neler yapmadım aşk için. Kara sevda yaşadım. Çok aşıktım” dedi.

BURAY KİMDİR?

15 Haziran 1984 tarihinde KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da dünyaya gelen Buray'ın tam adı Buray Hoşsöz'dür. Lise eğitimini Türk Maarif Koleji'nde aldıktan sonra, üniverite eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Bölümü'nde tamamlamıştır.

Büyük Britanya'daki Glamorgan Üniversitesi’nde Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği üzerine yüksek lisans eğitimi de yapan Buray, Avustralya’da tanıştığı söz yazarı ve besteci Gözde Ançel ile birçok şarkıya imza atmış, başta Ferhat Göçer'in “Unutmuş Çoktan” şarkısı olmak üzere; Ömür Gedik ve Selim Gülgören gibi sanatçılara da çeşitli besteler vermiştir.

2015 yılında, Melbourne’daki stüdyosunda ilk albümü "1 Şişe Aşk" için çalılışmalar yapan Buray, Haluk Levent, Kuzey, Rober Hatemo, Soner Arıca, Gökhan Tepe, Berksan, İzel gibi birçok sanatçıya Kıbrıs konserlerinde gitarist olarak eşlik etti. Solistliğini üstlendiği “Sensitive Vibrations” grubuyla ve “Acoustic Ceremony” projesiyle birçok konser veren Buray, geniş ve modern İngilizce repertuvarı ile büyük ilgi gördü.

2004 yılında “United Boyband” grubunun solisti olarak Kıbrıs Eurovision elemelerinde 125 yarışmacı arasından finale kalan ve İngiltere Royal Alexandra Palace’da konser veren Buray, 2008 yılında “Yanayım” adlı şarkıyla hızlı bir çıkış yapan Babutsa grubunun albümündeki çoğu şarkıya aranjörlük yaptı. Kıbrıs’ta birçok sanatçının albümünde aranjörlük yapan genç yıldız, KKTC’deki sayısız televizyon programının orkestra şefliği görevini de üstlendi.

"1 Şişe Aşk" albümünün çıkış şarkısı "İstersen" oldu. Sözleri Gözde Ançel’e, bestesi Buray ve Gözde Ançel ikilisine ait olan "İstersen" şarkısının düzenlemesi de Buray’ın imzasını taşımaktadır. Albümün ikinci klibi "Sen Sevda Mısın" şarkısına çekildi. Şarkı, Türkiye resmî listesi'nde 1 numara olma başarısı gösterdi. "Sen Sevda Mısın"'ın ardından üçüncü klip olarak "Kimsenin Suçu Yok" şarkısı yayımlandı.

Etiketler: buray - Buray konser