Şarkıcı Arto’ya 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı!

Çağla Şıkel, kendisine sosyal medya üzerinden hakaret ettiği iddiasıyla Arto’dan şikâyetçi olmuştu. Arto hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı ve Arto’ya ‘sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile alenen hakaret’ suçundan 3 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı. 

Yayınlanma Tarihi: 15.07.2020 16:20
Değiştirme Tarihi: 15.07.2020 16:20
Şarkıcı Arto’ya 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı!

Arto'ya 1 milyon liralık tazminat davası açan Çağla Şıkel, Arto için 3 ay mahkemeden uzaklaştırma kararı da aldırmıştı. Dilekçede, Arto’nun Instagram hesabından yaptığı yorumda Çağla Şıkel hakkında kötü kadın imasında bulunduğu, devamında da anneliği üzerinden beter açıklamalar yaptığı ve Şıkel’in psikolojisinin bozulduğu belirtmişti.

Şıkel’in savcılığa şikâyeti üzerine Arto hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı ve Arto’ya ‘sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile alenen hakaret’ suçundan 3 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı. İfadesi alınan Arto ise, davaya konu paylaşımın kendisine ait olduğunu belirtti. Çağla Şıkel’i iş hayatı ve sosyal çevresinden tanıdığını anlatan Arto, bu paylaşımı tamamen ifade özgürlüğü ve eleştiri kapsamında yazdığını, hakaret suçlamasını kabul etmediğini belirtti. (Hürriyet)