Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Saraybosna'nın kalbi Robert De Niro'ya

Saraybosna'nın kalbi Robert De Niro'ya

ABD'li aktör Robeıt De Niro'ya 22. Saraybosna Film Festivali kapsamında 'Saraybosna'nın Kalbi Yaşam Boyu Başarı Ödülü' takdim edildi.

14.08.2016 12:09

Bosna Hersek'te yaşanan savaşın izlerini silmek ve Saraybosna'yı yeniden kültür ve sanatın adresi yapmak amacıyla düzenlenen 22. Saraybosna Film Festivali, ABD'li aktör Robert De Niro'nun katıldığı açılış töreniyle başladı. 

12-20 Ağustos tarihlerinde devam edecek festivalin açılışı dolayısıyla Saraybosna'daki Ulusal Tiyatro'da tören düzenlendi. Onur konuğu De Niro'ya kırmızı halıdan geçişi sırasında yoğun ilgi gösteren konuklar, imza alıp fotoğraf çektirmek için adeta birbiriyle yanştı. De Niro, Saraybosna'da olmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek "Saraybosna ve burada 90'lı yıllarda yaşananlarla bağım var. Aramızdaki resmi olmayan bir bağ. Bombalanan yerleri merak ediyordum. Bugün o yerleri ziyaret etmek ilginç oldu" diye konuştu. 

DÜNYADA BÖYLE 'CESUR ŞEHİR' YOK Festival kapsamında Saraybosna'nın Kalbi Yaşam Boyu Başarı Ödülü, De Niro'ya takdim edildi. Ödülünü Festival Direktörü Mirsad Purivatra'dan alan De Niro, Saraybosna'yı her zaman hatırlayacağını belirterek, "En zor zamanlarda, büyük bir cesaret örneği gösteren dünya üzerinde başka bir şehrin olmadığını düşünüyorum" dedi. Törende Taksi Şoförü filmi de gösterildi.

Yorumlar | 0
üye profil