Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Saplantılı aşık olmadım'

'Saplantılı aşık olmadım'

‘Aşk Laftan Anlamaz’ dizisinin Didem’i Tuğçe Karabacak, “Bugüne kadar kimseye saplantılı bir aşk beslemedim” dedi

13.08.2016 03:00

 Didem nasıl bir karakter?
Şirketin marka yüzü ve model. Narsist, egosu yüksek, insanlara yaptığı kötülüklerle eğlenen, bundan zevk alan bir karakter. Pek de akıllı olduğu söylenemez. 

 Didem’deki hangi özelliğin sizde olmasını isterdiniz?
Yok sanırım. Hırs beni besleyen bir olgu da değil. Kimseye saplantılı bir aşk veya sevgi de beslemedim. 

 Karakter için nasıl ön hazırlık yaptınız?
Oyuncu koçum Ayşegül Baydar’la hazırlandık. Didem’in senaryodaki eylemleri ve karakter analizi üzerinden yapılandırma çıkardık. 

 Diziye dahil olma süreciniz nasıl gelişti?
Bağlı olduğum menajerlik üzerinden geldi. Önce kendi içimizde değerlendirip, daha sonra yönetmenimiz Bahadır İnce’yle bir toplantı yaptık. Bu diziye her iki tarafın olumlu bakmasıyla dahil olmuş oldum. 

 Sevgililerin arasına giren kadını oynuyorsunuz. Gerçek aşkın arasına biri girebilir mi?
Aşkın arasına girmeye çalışan     ama bir türlü beceremeyen bir kadını oynuyorum. Eğer arada gerçek bir şeyler varsa, becermesi de mümkün değil. 

 Sevdiğiniz biri başkasına aşık olsa siz sevdadan vazgeçer misiniz? Yoksa aşkınızın peşinden mi gidersiniz?
Eğer aşık olmuşsa onun adına mutlu bile olurum ve saygı duyarım. Aksini yapmak aşkın peşinden gitmek değil, onun peşinden gitmek. Bu onu ve kendini mutsuz etmekten başka bir işe yaramaz.

 Sizce aşk laftan anlar mı?
Gördüğümüz ve yaşayanlara  baktığımız kadarıyla pek anlamıyor. Ama bu laftan anlamayan tarafı kişinin kendisiyle ilgili... Birinin seni istememesi durumundaki ısrarcılığı aşka yüklememeli. 

 Hande Erçel’in 2 milyondan fazla fanı var. Hayranlarından nasıl tepkiler alıyorsunuz?
Hande’nin minik hayranlarından çok tepkiler alıyorum. Bazen bunun bir dizi ve bizim de bir karakteri canlandırdığımızı unutup, heyecanlananlar oluyor ama genellikle çok güzel yorumlar alıyorum.

‘Kişisel sergi açmayı planlıyorum‘
 Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunusunuz, mesleğinizi yapmayı düşünüyor musunuz?
Vakit buldukça resim yapıyorum. İleride resim yapmaya daha geniş vakit ayırabildiğim bir dönem sonunda, kişisel bir sergi açmayı planlıyorum. 

 Ekranda güzel olmanın avantajı olduğunu düşünüyor musunuz?
Her tipten oyuncuya ihtiyaç var. Hayata dair bir şeyler anlatmaya çalışıyorsunuz. Güzellik bir bonus olabilir. Ne kadar gerçek bakar ve gerçek olursan o kadar güzel görünürsün. Güzellik, zeka ve yetenekle buluşmazsa tehlikeli olabilir. 

 Hayatınızda biri var mı? Aşıkken nasıl bir kadınsınız?
Hayatımda biri yok. Aşık olmadığımı düşündüğüm için bilemiyorum açıkçası. Bu soru daha önce de gelmişti. O zaman hayatımda özel biri vardı ve ona sormuştum. O da, ‘Sen sevgisini gösteren, fedakâr, anaç ve heyecanlı bir kadınsın’ demişti. Kendi adıma da arkadaş olabilmenin çok önemli olduğu söyleyebilirim.

‘Portakal dilimlerini rüzgar çanı yapıyorum’
 İleriye dönük projeleriniz var mı, hedefleriniz neler?
Sinema oyunculuğu üzerine yoğunlaşmak istiyorum. Şu ana kadar iki sinema filminde başrol oynadım. En son çektiğimiz aynı zamanda bağımsız bir sinema filmiydi ve henüz kurguda. Heyecanla bekliyorum. 

 Günlük yaşantınızda vaktinizi nasıl geçiriyorsunuz?
Çok yoğun olduğum için sadece sevdiklerime vakit ayrılabiliyorum. Yoğun olmadığım dönemlerde evde meyve çekirdekleri ve portakal dilimlerini kurutup rüzgar çanı yapıyorum, örgü örüyorum, resim ve yemek yapıyorum. Seyahat etmeyi de çok seviyorum. 

 Örnek aldığınız, idolüm dediğiniz bir oyuncu var mı?
Örnek aldığım bir oyuncu yok, ama özellikle Christoph Waltz ve Cate Blanchett’ın oyunculuklarını çok beğeniyorum.  

Yorumlar | 0
üye profil