Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Sanatı mücevherle bir araya getirdik'

'Sanatı mücevherle bir araya getirdik'

Mücevher sektöründeki hızlı yükselişini sürdüren Lion Diamond’un patronu Öznur Yakın, “ Yaptığımız işle sanatı mücevherle buluşturuyoruz. ‘Siz hayal edin, biz gerçekleştirelim’ diyoruz” dedi

08.08.2016 03:01

  Lion Diamond’un kuruluş hikayesini anlatır mısınız?
Genç ve dinamik bir marka olan Lion Diamond, 2012 yılında kişiye özel tasarımların ve butik ürünlerin öncüsü olma hedefiyle kuruldu. Lion Diamond mücevher sevenlerin hayallerini estetiğin ve taşların getirdiği ışıltı ve butik bir anlayışla gerçekleştiren bir marka. Ürünlerimizin taşıdığı modern çizgiler geleceğin tasarımlarını bugünden gerçekleştirmek isteyenlerin ve geçmişin estetiğini bugün yaşamak isteyenlerin tercihi oluyor.

 Kişiye özel üretimleriniz hakkında bilgi verir misin?
Biz yaptığımız işle sanatı mücevherle buluşturuyoruz. “Siz hayal edin, biz gerçekleştirelim” diyoruz. Güçlü ve sürekli kendini geliştiren tasarım ekibine sahibiz. Hal böyle olunca sonuçlar da bir o kadar tatmin edici oluyor. Çünkü bize anlatılanı, istenileni şekillendirmek ve sunmak çok önemli... 

Kişiye özel üretimini yaptığımız bir mücevheri asla tekrar üretmiyoruz. Karşılıklı memnuniyet üretkenliğimizi artırıyor. 

 Mücevher seçimiyle ilgili hanımlara hangi tüyoları verirsiniz?
Günlük yaşantıda yaşayan mücevherler öneriyoruz. Günün her saatini ve kıyafetleri tamamlar nitelikte olmasına önem veriyoruz. Bunun için de pembe ve beyaz renkli montürlerden oluşan ürünleri ön planda tutuyoruz.   

 Üretiminde renkli değerli taşlar, abanoz ağacı, fil dişi, tigereye taşı, oniks, quartz taşının tüm tonları, safirin tüm tonlarının kullanıldığı ve insan vücuduna pozitif etkileri olan bu taşlara tasarımlarımızda yer veriyoruz. 

 Yeni projeleriniz var mı? Lion Diamond olarak hedefiniz nedir?
Hem sosyal sorumluluk anlamında hem kurumsal olarak markamıza yapacağımız yatırımlarla ilgili programlarımız var. Ancak bunların her birini gerçekleştirdikçe sevenlerimizle paylaşmayı tercih ediyorum.

‘Programlı ve prensipliyim’
 BİKAP (Başarılı İş Kadınları Platformu) yönetim kurulu üyesisiniz. Bize bu oluşumdan biraz bahseder misiniz? 
Kültürel, sanatsal değerleri savunarak kadınların kişisel gelişimi, iş hayatı ve üretime katılımını sağlamak amacıyla kuruldu. Kişisel gelişim alanında faaliyetlerde bulunmak, atölye çalışmaları ile beceri gelişimine katkıda bulunmak ise edindiğimiz misyonumuz. 

Bu platform, birçok farklı sektörden başarılı iş kadınlarının bir araya gelmesiyle oluşuyor. Bilge Eren’in yönetiminde olan bu platform vesilesiyle birçok kermes ve yardım geceleri düzenleyerek, yardım kuruluşlarına da gelir aktarımında bulunmayı en büyük esas olarak görüyoruz. 

 Ülkemizde değerli taşlara olan ilgiyi nasıl buluyorsunuz?
Türk halkın yatırımını altın olduğu kadar mücevhere de yapıyor. Son derece bilinçli tüketiciye sahip bir sektör. Ancak değerli taş ve mücevher güven işidir. Şahsınız, markanız ve ekibiniz bu bütünlüğü yansıtır. Hangi renk, kaç karat taş, hangi kesimde ve hatta içinin temizliğine varana kadar. Bu konuda bilinçli bir müşteri portföyümüz var. Türk halkının vazgeçilmez yatırım aracı değerli taşlardır. Altın olduğu kadar mücevhere de yatırım yapan insanımız çok.  

 Başarılı iş kadını olarak aynı zamanda annesiniz? Hem iş hem annelik nasıl zaman ayırıyorsunuz?
Her şeyden önce dört çocuk annesiyim. İkinci kızımdan sonra ikizlerim oldu böylece aile nüfusumuz güzel bir sayıya ulaştı. Programlı ve prensipleri olan biriyimdir. Hal böyle olunca olması gereken her şey zamanında yerini alıveriyor. Ailemle yaşadığım her ayrıntı benim için çok önemli ve özel.

Yorumlar | 0
üye profil