Sanat dünyasını kahreden ölüm! Ünlü oyuncu Antony Sher kansere yenildi...

İngiliz tiyatrosunun ünlü oyuncularından Antony Sher, sanat dünyasını resmen yasa boğdu. Ünlü oyuncu 72 yaşında hayatını kaybetti. RSC Direktörü Catherine Mallyon ve Sanat Yönetmeni Vekili Erica Whyman yaptıkları açıklamada, "Antony'nin RSC ile uzun bir ilişkisi vardı. Sahnede ve ekranda son derece ünlü bir kariyere sahipti” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi: 03.12.2021 17:44
Değiştirme Tarihi: 03.12.2021 17:44
Sanat dünyasını kahreden ölüm! Ünlü oyuncu Antony Sher kansere yenildi...

Royal Shakespeare Şirketi yaptığı açıklamada, Olivier Ödüllü aktörün hayatını kaybettiğini duyurdu. İngiliz tiyatrosunun oyuncularından Antony Sher, 72 yaşında yaşamını yitirdi.

RSC Direktörü Catherine Mallyon ve Sanat Yönetmeni Vekili Erica Whyman yaptıkları açıklamada, "Antony'nin RSC ile uzun bir ilişkisi vardı. Sahnede ve ekranda son derece ünlü bir kariyere sahipti” ifadelerini kullandı.

Şirket, haberden dolayı "derinden üzüntü duyduğunu" söyledi. Shakespeare performansıyla tanınan efsanevi tiyatro oyuncusuna eylül ayında kanser teşhisi konulmuştu. Antony'nin oynadığı filmler arasında Shakespeare in Love ve Mrs Brown yer alırken; The History Man ve BBC'nin Murphy's Law gibi dizilerinde de rol aldı.

İlgili Sayfalar: Magazin