Şampiyon Avatar Atakan'dan bomba Survivor 2020 yorumu: "Adada üç isim var ki...!"

Şampiyon Avatar Atakan'dan bomba Survivor 2020 yorumu: 'Adada üç isim var ki...!'
Yayınlanma Tarihi: 04.03.2020 11:12
Değiştirme Tarihi: 04.03.2020 11:38

2016’da Survivor’ı gerek ada hayatı gerekse parkurlarda gösterdiği başarılar sayesinde şampiyonlukla tamamlamış bir isim Avatar Atakan. Biz de dünya şampiyonu bu milli boksöre Survivor 2020 hakkındaki görüşlerini sorduk.

Şebnem Ber (sebnem@acunn.com) 

Survivor 2016 şampiyonu ‘Avatar’ lakaplı milli boksör Çağan Atakan Arslan, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da yapılan ‘Akın Dövüş Arenası’nda Fransız rakibini yenerek galip gelmiş ve bu galibiyetini şehitlere ve onların ailelerine armağan ederek takdir toplamıştı.

“ÇOK YAKIN DOSTUM, GERÇEK BİR ŞAMPİYON”

Yeni Survivor sezonunda Atakan’a hiç de yabancı olmayan bir yarışmacı var; Parviz Abdullayev. Her ikisi de uluslararası arenalarda başarılara imza atmış isimler. Öte yandan da çok yakın dostlar. Parviz’i uzun yıllardan beri tanıdığını söyleyen Avatar Atakan, “Azerbaycan’ın yetiştirmiş olduğu en önemli dövüşçülerden biri ve gerçek bir şampiyon. Çok da yakın dostum. Karakteri mi? Son derece dürüst ve temiz bir adam. Survivor’ın şampiyonu olmasını çok isterim. Sonuna kadar destekliyorum” dedi.

“GÖNLÜMDEKİ ADAYLAR ÇOK GÜÇLÜ”

Öte yandan şampiyonluk adaylarını da açıklayan Atakan, “Bu sezon final koltuğunu hak ettiğini düşündüğüm iki yarışmacı var; Biri dediğim gibi Parviz, diğeri de Barış Murat Yağcı. Bu iki isminde şampiyon olabileceğini düşünüyorum” diyerek çok güçlü olduklarını belirtti.

“BİR YARIŞMACI BENİ ÇOK ŞAŞIRTTI”

Survivor 2020’de kendisini şaşırtan bir yarışmacı olduğuna da değinen Atakan, “Cemal Can Seven. Açıkçası beni çok şaşırttı. Harika bir performans sergiliyor. Hızlı ve dayanıklı, parkurlara çok çabuk alıştı ve kendini göstermeyi başardı. Ayrıca çok sempatik ve doğal. İyi bir insan olduğu ekran başındaki bizlere direkt geçiyor. Bana göre şampiyonluğu hak eden diğer bir isim de o ” dedi.

“İKİ KADIN YARIŞMACI ÇOK HIZLI”

Survivor 2020’nin kadın yarışmacılarına da dikkat çeken Atakan, “Elif ve Meryem’in finalde görebileceğimiz kadın yarışmacılar olduğunu düşünüyorum. Survivor 2020’de bir kadın şampiyon olacaksa, bu iki isimden biri olabilir” açıklamasını yaptı.

 “İŞİN SIRRI DOĞAL OLMAK”

Survivor’da şampiyonluğa gitmenin bir formülü olmadığını da sözlerine ekleyen Atakan, “Temel olarak bakarsak, öncelikle parkura yakışacaksın. Sonrasında adada gücünü koruyacaksın. Ama en önemlisi de doğal olacaksın. Adaya adım attığın günle, ayrıldığın gün arasında ne kadar az değişim varsa o kadar çok şampiyon olma adayısındır. Çünkü açlık ve özlem insanı bambaşka bir canavara dönüştürebiliyor. Karakterinizin sağlamlığı sonucu belirler” diye konuştu.

SURVIVOR’DA BİR İSTATİSTİK VAR…”

Survivor tarihinde bugüne kadar şampiyon olmuş yarışmacılara baktığımızda, 3 şampiyonun da dövüş sporcusu olduğunu görüyoruz. Bunun nedenini sorduğumuz Atakan, “Dövüşçülerin şampiyon olmasının tabii ki nedenleri var. Her şeyden önce dövüş sporları sadece fiziği değil, karakteri de çok etkiler. İnsanda bütünsel bir gelişim sağlar. Birçok branş da yetenekli olabilirler. Antrenman tarzları ve dövüş sporunun özellikleri sayesinde parkurlarda da ortalamanın üzerinde olurlar. Birisi dövüşerek şampiyon olmuşsa, bu asla tesadüf değildir. Korkusuz bir yüreği vardır. Dolayısıyla hem ada hayatında hem de parkurlarda daha korkusuz ve agresif bir yarış sergiler. Bu da onu şampiyon yapar” dedi.