Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Şahan Gökbakar'dan eleştirilere videolu yanıt

Şahan Gökbakar'dan eleştirilere videolu yanıt

Ünlü komedyen Recep İvedik 5'in fragmanındaki boks sahnesini eleştiren Azeri kökenli Tarihçi Prof. Dr. Aygün Attar'a sosyal medya hesabından yanıt verdi.

17.01.2017 10:11

Şahan Gökbakar'ın son filmi Recep İvedik 5'in fragmanı önceki gün yayınlandı. Kısa sürede iki milyon izlenme oranına ulaşan fragmanın bir sahnesi Giresun Üniversitesi'nin Azeri kökenli akademisyeni Prof. Dr. Aygün Attar’ın dikkatinden kaçmadı.

Recep İvedik’in Azeri bir boksörü dövdüğü sahneyi iki ülke arasındaki ilişkilere zarar vereceği şeklinde eleştiren akademisyen Attar, “Fragmanda Türkiye-Azerbaycan ilişkileri adına çok talihsizsahnelere yer verilmektedir.

Şöyle ki boks yarışmasında Azerbaycan’ı temsil eden sporcu ile rakibi Türkiye milli takımını temsil eden kişi karşılaşıyor. Azerbaycan bayrağını göğsünde taşıyan kişi ‘men seninle ceng elemeye gelmişem' diyerek yakasında ay yıldızlı şanlı bayrağımız olan Türk sporcuya nefret dolu bir bakış atarak saldırıyor ve Türk sporcu da (Recep İvedik) bunun üzerine ‘ben de senin ağzını burnunu kırmaya gelmişem' diyerek tam Azerbaycan bayrağının üstüne öyle bir yumruk atıyor ki Azerbaycan Türkü iki metre öteye uçarak yere seriliyor. Kimse kalkıp filmdeki bu sahnenin basit bir komedi olduğunu ve insanları güldürmek için yapıldığını anlatamaz” ifadelerini kullandı.

Şahan Gökbakar'dan jet yanıt
Şahan Gökbakar, filme gelen eleştiriye sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi.

Konunun yanlış anlaşıldığı savunan ünlü komedyen, “Biz üzmek için değil güldürmek için varız… Bizde gardaş ülkemize yanlış olmaz. Recep İvedik fragmanda aksiyonu sebebiyle sadece son bölümünü paylaştığımız boks sahnesini başka yönlere çekmeye çalışanlar olmasın diye filmdeki halini paylaşıyoruz. Recep İvedik’in ağzından dökülenler neymiş? Azerbaycan’daki sevenlerimize kavuşmaya can atıyorum. Hepinizi seviyorum” mesajı ile yanıt verdi.

Yorumlar | 0
üye profil