Şahan Gökbakar'a büyük tepki! Virüs kaptığı gerekçesiyle işten çıkardı...

Ünlü komedyen Şahan Gökbakar'a tepki yağdı. Şahan Gökbakar ve kardeşi Togan Gökbakar ile birlikte kurduğu Çamaşırhane Film şirketinde çalışan güvenlik görevlisi S.D.'yi, koronavirüs kaptığı gerekçesiyle işten çıkardı. Yaşanan olay sonrasında ünlü komedyene sosyal medyadan tepki yağdı.

Yayınlanma Tarihi: 02.06.2020 10:30
Değiştirme Tarihi: 02.06.2020 10:30
Şahan Gökbakar'a büyük tepki! Virüs kaptığı gerekçesiyle işten çıkardı...

Ünlü komedyen Şahan Gökbakar'a tepkiler çığ gibi büyüyor. Yeni tip koronavirüsü nedeniyle tüm Türkiye'nin etkilenmesi sonucunda birçok vatandaş evlerinden çalışmaya başladı ve önlemler alındı. Şahan Gökbakar ve kardeşi Togan Gökbakar ile birlikte kurduğu Çamaşırhane Film şirketinde ise bir güvenlik görevlisinin, 'koronavirüs kaptı' gerekçesiyle işten çıkartılması tepki yarattı. 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Günaydın'da yer alan habere göre; genç adam, 19 Mart'ta grip oldu. Bakırköy'deki devlet hastanesine giderek tedavi olan S.D., hastanenin iki gün rapor vermesinin ardından evinde dinlenmeye başladı. İşe geri dönen S.D., Çamaşırhane Film'den bağlı olduğu şirkete geri gönderildi. Nedenini anlayamayan genç adam şirket yetkililerinin, "Sen koronavirüs olmuşsun" tepkisiyle karşı karşıya kaldı. İşten de çıkarıldığını öğrenen S.D.; savcılığa başvurarak şirketin söz konusu eylemi nedeniyle mağdur olduğunu söyledi. S.D. hem bağlı olduğu şirketten, hem de Çamaşırhane Film'den şikayetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

'MOBBİNG YAPTILAR'

33 yaşındaki S.D., özel bir şirkette güvenlik görevlisi olarak çalışıyordu. Genç adam, 2019 yılı Ağustos ayında şirket tarafından Çamaşırhane Film'e güvenlik görevlisi olarak gönderildi. İddiaya göre, S.D., şirkette görevi harici işlerde kullanılmaya başladı. Durumu bağlı olduğu güvenlik şirketine anlatan S.D.'ye 'O zaman istifanı yaz' denilerek mobbing uygulandı.