Rüzgar Çetin'in 22,5 yıla kadar hapsi isteniyor

Rüzgar Çetin'in 22,5 yıla kadar hapsi isteniyor

Beşiktaş'taki trafik kazasında polis memurunun şehit olmasına neden olduğu gerekçesiyle 9 aydır tutukluk bulunan Rüzgar Çetin'in 22,5 yıla kadar hapsi isteniyor.

Duruşmada mütalaasını açıklayan savcı, Rüzgar Çetin'in tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi. Çetin'in 'Bilinçli taksirle öldürme' suçundan 22,5 yıla kadar hapsi isteniyor.

Beşiktaş'taki trafik kazasında polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün şehit olmasına, polis memuru Emre Tetik'in ise yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle 9 aydır tutuklu yargılanan ünlü yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin'in yargılandığı davada savcı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı.

Savcı, sanık Rüzgar Çetin'in bilinçli taksirle ölüme ve yaralamaya sebep olmak suçundan iddianamedeki gibi 3 yıldan 22,5 yıla kadar hapisle cezalandirilmasıni talep etti.

Tutukluluk halinin devamına karar verilmesi talep edildi
Cumhuriyet savcısı mütalaasında, Rüzgar Çetin'in bilinçli taksirle bir kişiyi öldürmek ve bir kişiyi yaralamak suçundan kanununun üst hatten cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 4'üncü celsesi görülen duruşmada,  22.5 yıla kadar hapsi istenen tutuklu sanık Rüzgar Çetin hazır bulundu. Mahkemeye dilekçe sunarak sikayetlerinden vazgeçen şehit polis İsmet Fatih Alagöz'un ailesi ile yaralanan polis Emre Tetik 'in ailesinden durusmaya katılan olmadı.

Görüntülenme : 280 Güncelleme Tarihi: 04/10/2016 12:57:27
Yayınlanma Tarihi: 04/10/2016 12:57:14

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin