Rock efsanesi Eric Clapton'dan tartışma yaratan 'aşı' açıklaması!

Rock müziğinin efsane isimlerinden Eric Clapton, "seyircilere ayrımcılık uygulanan hiçbir yerde çalmayacağım" diyerek, aşı pasaportunun zorunlu tutulacağı konser mekanlarında çalmayacağını belirtti. 

Yayınlanma Tarihi: 23.07.2021 11:00
Değiştirme Tarihi: 23.07.2021 11:00
Rock efsanesi Eric Clapton'dan tartışma yaratan 'aşı' açıklaması!

İngiltere'de Eylül ayından itibaren, gece kulüplerinde ve konser mekanlarında aşı pasaportu göstermek zorunlu olacak. İngiltere'de aşı pasaportu, iki aşısını da olan kişilere veriliyor.

Mayıs ayında aşı olan Eric Clapton, AstraZeneca aşısının ağır yan etkilerini yaşadığını söylemiş, bir daha çalamamaktan korktuğunu belirtmişti.  Ünlü müzisyen, aşının güvenliği ile ilgili de abartılı ifadeler olduğunu savunarak "propaganda" nitelemesi yapmıştı. Uzmanlar, aşıların mevcut risklerinin, yararının yanında çok küçük olduğunu değerlendiriyor.

Aşı pasaportu açıklaması tartışılan Clapton bir sonraki konserini Londra'daki Royal Albert Hall'da, 2022 Mayıs ayında verecek.

Clapton'ın ayrıca, bu yıl Eylül ayında 7 konserlik bir ABD turnesi yapacak. ABD'deki konser salonlarında şu an için aşı zorunluluğu bulunmuyor.

(BBC Türkçe)