Robert Pattinson’un Favorileri

Geçtiğimiz günlerde Us Weekly Alacakaranlık serisinin ünlü yıdızı Robert Pattinson’un ilk solo albümü için çalışmalara başladığını duyurdu.

Yayınlanma Tarihi: 07.10.2011 15:18
Değiştirme Tarihi: 07.10.2011 16:53
Robert Pattinson’un Favorileri

Her ne kadar Robert’in sözcüsü bu söylentiyi yalanlayarak hayranlarını üzse de Robert’in müzikle ilgisi devam ediyor. Alacakaranlık’ın soundtrack’inde şarkıları yer alan Robert’in oyunculuk gibi müziğe de yeteneği olduğu biliniyor.Pattison 2010 yılında The Sun’a yaptığı açıklamada müziğe dönmeye istekli olduğunu söylemiş fakat iki işi bir arada yürütmenin de çok zor olduğunu belirtmişti.Çevresindeki ilgi yoğunluğu bittikten sonra müziğe döneceğini açıklayan Robert’in sevdiği şarkılar hayranlarınca merak ediliyor.İşte Pattinson’un en sevdiği şarkılardan ilk üç:İlk sırada Kings of Leon'un "Soft" isimli şarkısı var.  Kings of Leon Grammy, NME Award , Brit Award ödüllerini kazanmış Amerikalı bir grup. 3 kardeş ve bir kuzenden oluşan grup ABD’nin en iyi indie gruplarından sayılıyor.İkinci sırada ise Wu-Tang Clan'nın "C.R.E.A.M."şarkısı yer alıyor. İtalyan Glamour dergisine röportaj verirken en sevdiği şarkı veya şiir sorulan Pattison’un cevabı "C.R.E.A.M." olmuştu.New York çıkışlı bir Hip Hop grubu olan Wu-Tang Clan sert müziği ile bilinen bir grup.

Haber ile ilgili metin girin!.Üçüncü sırada ise efsanevi İrlandalı şarkıcı ve şair Van Morrison'un "Beside You" şarkısı yer alıyor. Van Morrison’a saplantılı bir şekilde hayran olduğunu söyleyen Pattison ünlü şarkıcıdan esinlendiğini de belirtmişti.  66 yaşındaki Grammy Ödülü ve İngiliz Şövalyelik Nişanı sahibi Van Morrison müzik tarihinin efsaneleri arasında yer alıyor.