Rıza Sarıtaş'ın ilk single'ı "Kulağıma Söyle" çıktı!

Yayınlanma Tarihi: 14.06.2017 16:56 | Değiştirme Tarihi: 14.06.2017 16:56

O Ses Türkiye yarı finalistlerinden Rıza Sarıtaş, "Kulağıma Söyle" ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Rıza Sarıtaş, dijital müzik platformları, radyolar ve müzik kanalları aracılığı ile müzikseverlerin beğenisine sunduğu, Pasaj Müzik etiketli ilk single'ı "Kulağıma Söyle" ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Genç şarkıcı yaz sonu yayınlayacağı yeni çalışmasının hazırlıklarına şimdiden başladı. 

Söz ve bestesi Rıza Sarıtaş ve Burak Kurmak'a ait "Kulağıma Söyle"nin düzenlemesi Burak Kurumak ve Emre Ataker tarafından yapıldı. Müzik tarzında reggae alt yapılar kullanan Rıza Sarıtaş, pop müziğe alternatif bir sound oluşturarak müzikal çeşitliliğini dinleyicisi ile paylaştı. 

Amsterdam sokaklarında Şeyma Yeğen tarafından çekilen video klipte, enerjisi ve doğal haliyle dikkat çeken Rıza Sarıtaş’a bir de sokak müzisyeni eşlik etti.

O Ses Türkiye'de dört jüri üyesini de döndürmeyi başarmıştı

On bir yaşından beri şarkı söyleyen, on dört yaşından beri gitar çalıp şarkılar yazan Rıza Sarıtaş, 5 Haziran 1992’de İstanbul‘da doğdu. Müzik eğitimine 18 yaşında aldığı şan dersleri ile başlayan Rıza, önce müzikal daha sonra da opera ile ilgilendi. Genç şarkıcı Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü kazanarak eğitim hayatına devam etti. İnşaat Mühendisliği’ne girdiği ilk sene kendi döneminin bölüm birincisi oldu ve başka bir lisans programı daha okuma hakkı kazandı. Yirmi yaşına geldiğinde yine Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Mimarlık Bölümü’ne kaydını yaptırıp, iki lisans programında eğitim hayatına devam etti. "O Ses Türkiye" programına katılan Rıza Sarıtaş, dört jüri üyesini Bob Marley’in "Three Little Birds" şarkısıyla döndürmeyi başardı. Yarı finalde elenen Rıza Sarıtaş, yarışma biter bitmez kendi yazdığı şarkıları ile yoluna devam etmeye başladı. İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan genç şarkıcı halen Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde eğitimine devam ediyor.