Diriliş Ertuğrul'a Hollywood'dan bomba transfer!

Boşnak oyuncu Reshad Strik, TRT'de ekrana gelen Diriliş Ertuğrul dizisinde rol alacak.

Yayınlanma Tarihi: 10.04.2015 15:38
Değiştirme Tarihi: 10.04.2015 15:51
Diriliş Ertuğrul'a Hollywood'dan bomba transfer!

Avustralya’da başladığı kariyerine bir dönem Hollywood’da devam eden Boşnak oyuncu Reshad Strik, şimdi de TRT'de yayınlanan Ertuğrul Diriliş dizisinde rol alacak.

 

Avustralya doğumlu Boşnak oyuncu Reshad Strik’in kariyer yolu, sürpriz bir gelişmeyle Türkiye’ye kıvrıldı. Liseden sonra Mel Gibson, Cate Blanchett ve Geoffrey Rush gibi önemli oyuncuların hocalarından ders alan, devamında The Australian Academy of Dramatic Art’tan mezun olan Strik, “Filinta” ile başladığı         

        

Türkiye macerasına “Diriliş Ertuğrul”le devam ediyor.

 

İstanbul'a yerleşti

 

Kariyerinin ilk dönemlerinde Avustralya’nın önemli dizilerinden “Blue Heelers” ve “Headland”da rol alan Strik, Tom Cruise’un da bağlı olduğu CAA adlı ajanstan gelen teklif üzerine Hollywood’a gitti. Amerika’da, ilk olarak “Tepenin Gözleri 2”de Mickey adlı bir Amerikan askerini canlandırdı. Çok geçmeden dünyaca ünlü şarkıcı Jessica Simpson’ın “A Public Affair” klibinde rol aldı.

 

Jessica Simpson’ın “A Public Affair” klibinde rol aldı.

 

“Newcastle” filmindeki Victor rolüyle ise Tribeca Film Festivali’nde eleştirmenlerden tam not almayı başardı. 2010’da Bona-Hersek’te “Üç Yol” (Crossroads) ve “I’m From Krajine” filmlerinde kendini gösterdi. 2013’te radikal bir kararla Türkiye’ye gelerek bir yıl boyunca Türkçe dersi alan Reshat Strik, Türk izleyicisiyle “Filinta” sayesinde tanıştı.

 

Reshad Strik, “Newcastle” filmindeki rolüyle Tribeca Film Festivali’nde eleştirmenlerin dikkatini çekmişti.

 

O yapımda Zühtü’yü oynayan Strik, TRT1’de yayınlanan “Diriliş Ertuğrul” dizisinde ise Claudies rolünü üstlendi. Buradaki kariyerinden memnun olan Reshad Strik, artık eşi ve iki çocuğuyla İstanbul’da yaşıyor.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

İlgili Sayfalar: Magazin