Rafet İnce kimdir? MasterChef Türkiye’ye konuk olarak katılacak Rafet İnce kaç yaşında, aslen nereli?

Rafet İnce kimdir merak ediliyor. MasterChef Türkiye’ye bu akşam konuk şef olarak Rafet İnce katılacak. Programda Rafet şefin imza tabağı yarışmacıların ilk sınavı olacak. Rafet şef, aynı zamanda yapılan yemek için yarışmacılara puan da verecek. Peki, Rafet İnce kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 21.12.2020 18:04
Değiştirme Tarihi: 21.12.2020 18:04
Rafet İnce kimdir? MasterChef Türkiye’ye konuk olarak katılacak Rafet İnce kaç yaşında, aslen nereli?

Ekranların sevilen yarışma programı MasterChef Türkiye’de bu akşam konuk şef olarak Rafet İnce katılacak. Bu akşam oynanacak üç oyunda ilki Rafet İnce şefin tabağı olacak. Sonrasında ise Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna ile birlikte Rafet İnce şef de yapılan yemekleri değerlendirecek. MasterChef izleyicileri, Rafet İnce kimdir, kaç yaşında, nereli merak edip araştırmaya başladı. İşte şef Rafet İnce hakkındaki bilgiler…

RAFET İNCE KİMDİR?

1981 Konya-Ereğli doğumlu olan Şef Rafet İnce, mesleğe Tekirdağ Anadolu Turizm Meslek Lisesi’nde başladı. Devlet tarafından aldığı bursla, “Le Cordon Bleu College of Culnary Arts”ta ve “Toscan-Cascna”da F&B eğitim görüp staj yaptı. Türkiye’de farklı marka otellerde deneyim kazandı 2003’den itibaren 5 star oteller de Executive cheflik yapmıştır. 2013 yılından itibaren kendi Restoranlarının işletme müdürlüğünü yapmaya devam etmektedir.

Uluslararası aşçılık yarışmalarında ülkemize sayısız madalya kazandıran Rafet Şef, 2008 “IKA – Dünya Aşçılar Olmpiyatı”nda Türkiye’ye ilk defa 3 olimpiyat madalyası kazandıran tek Türk şeftir. “Türkiye Aşçılar Federasyonu” ilk resmi “Aşçılar Milli Takımı”nın da kurucusu olan şefimiz, ulusal ve uluslararası kurumsal firmalara danışmanlık hizmet vermektedir. Yurt dışında ve yurt içinde yerel etnik Türk mutfağının tanıtımlarında bulunarak Türkiye Turizmine de büyük katkılar sağlayan Rafet Şef, sivil toplum örgütler tarafından 2011 yılında, “en başarılı genç girişimci” şef seçildi.

Rafet İnce, Türkiye’deki 186 farklı Turizm otelcilik Üniversitelerinde ve Liselerinde sayısız Seminer, Panel, Konferans vererek Genç kuşak şeflere de öncülük yapmıştır.

Çeşitli ulusal TV kanalında yemek programları yapmıştır: Gülbence (TRT-1), Saba Tümer’le Lava Mutfağı (Show TV), Ramazan Sofrası (TRT-1), Zahide ile Yetiş Hayata (Show TV), Melek Baykal (Star TV), Pişir Yedir-Kazan (Kanal D) ,(Fox TV The Taste Türkiye)

“Chaîne des Rôtsseurs” üyesi olan Rafet Şef, Londra’da yayımlanan BBC Good Food dergisinin 2008 yılından beri şef editörlüğü yapmakta olup, “Wacs – Dünya Aşçılar Konfederasyonu”nun da uluslararası jürilik belgesine sahiptir. Dünya gastronom literatüründeki ilk kişisel gelişim ve gastronom kariyer kitabı olan “ CHEF“ kitabının yazarıdır.

2017 Yılın da Yazarların oskarı olarak değerlendirilen “Gourmand World Cook Book Awards” ta Türkiye adına en iyi yemek yazarı ödülünü almıştır. 2019 Yılın da Chef’in Sağlıklı Masası ile 2’ci kitabını çıkartarak Dünya’nın ve Türkiye’nn en iyi sağlıklı kitabı ve Türkiye’nin Akdeniz mutfağı kitabı seçilmiştir.

2020 Yılın da 3’cü kitabı Chef The Taste ile gastronominin genç kuşaklarına ithafen yazmış olduğu kitap 2020 Celebrity Chefs World book/Gourmand World Cookbook Awards 2020 Best in The World finalst olmuştur.

Cook Book 2017 Chef Cook book/ Gourmand World Awards 2017 Winners/ Best in The

World finalist Author

2019 Chef Healthy Nutrton Gourmand World Cookbook Awards 2019 Best in The World.

2019 Chef Mediterranean Cook book/Gourmand World Cookbook Awards 2019 Best in The

World finalist

2020 Celebrity Chefs World book/Gourmand World Cookbook Awards 2020 Best in The

World finalist

2020 Firts Cookbook/Gourmand World Cookbook Awards 2020 Best in The World finalst

İlgili Sayfalar: Magazin