Perihan Savaş'ın Tarık Akan isyanı

Perihan Savaş'ın Tarık Akan isyanı

6. Bodrum Türk Filmleri Haftası sinemanın usta isimleri için düzenlenen ödül töreniyle devam etti. Geceye Perihan Savaş'ın Tarık Akan sitemi damga vurdu.

6. Bodrum Türk Filmleri Haftası, sinemaya uzun yıllar emek vermiş usta isimler için düzenlenen ödül töreniyle devam etti. 

Sermiyan Midyat'ın yazıp yönetmen koltuğuna oturduğu "Bir Baba Hindu" filminin gösterimi öncesinde düzenlenen törende, Işıl Yücesoy, Perihan Savaş, Halil Ergün, Cezmi Baskın, Serdar Gökhan ve Özen Film'in sahibi Mehmet Soyarsan'a ödülleri takdim edildi.

Ödül töreni öncesi bu yıl aramızdan ayrılam Tarık Akan, Oya Aydoğan, Tanju Gürsu, Ülkü Erakalın, Romalı Perihan, İsrafil Köse gibi sanatçılar da multivizyon görüntüleriyle anıldı.

Neden yaşarken yapılmadı?
Perihan Savaş, yaptığı konuşmada "Tarık Akan'ın nasıl filmlerde oynadığı, sanat duruşunun ne olduğu, ölümünden sonra TV ekranlarında tartışılmaya, konuşulmaya başlandı. Neden yaşarken yapılmadı bunlar? Yaşarken değerini bilelim, yaşarken yapalım tüm bunları." dedi.

Işıl Yücesoy, teşekkür konuşmasında "Beni en çok mutlu eden, bu kır saçlarımla ve kilomla 'Hâlâ ben varım' diyerek gözlerinizin içine bakmak!" dedi.

Görüntülenme : 1197 Güncelleme Tarihi: 03/10/2016 13:45:55
Yayınlanma Tarihi: 02/10/2016 16:09:53

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin