Patricia Arquette'nin Altın Küre Ödülleri'ndeki 'Trump' sözleri sosyal medyaya damga vurdu

77. kez düzenlenen Altın Küre Ödülleri sahiplerini buldu. Ricky Gervais'in sunuculuğunu yaptığı Altın Küre Ödülleri'nde (Golden Globe Awards) ödül alan oyuncu ve yönetmen Patricia Arquette'ın Başkan Trump'a yönelik eleştirisi de sosyal medyaya damga vurdu. 

Yayınlanma Tarihi: 06.01.2020 11:46
Değiştirme Tarihi: 06.01.2020 11:52
Patricia Arquette'nin Altın Küre Ödülleri'ndeki 'Trump' sözleri sosyal medyaya damga vurdu

Ödül törenindeki konuşmasında ABD-İran arasında yaşanan krize değinen Patricia Arquette, 'İleride geriye dönüp bakınca kimse bugün Altın Küre'yi hatırlamayacak. Bir ülkenin kültürel mirasını vurmakla tehdit eden bir başkanı hatırlayacak' diyerek Trump'a tepki gösterdi. Arquette, "En büyük ricam şu: 2020'de oy verirken lütfen çocuklarımızın ve onların çocuklarının geleceği için daha iyi bir adıma atalım." dedi. 

77. Altın Küre Ödülleri Los Angeles'ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu. The Act dizisindeki performansıyla Dizi/Mini Dizi/TV Filmi- En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu kategorisinde Altın Küre kazanan Patricia Arquette, ödül töreninde yaptığı konuşmada ABD-İran arasında yaşanan krize değindei ve ABD Başkanı Donal Trump'a sert tepki gösterdi. Arquette şöyle konuştu...

"İlerde 5 Ocak 2020 tarihine dönüp baktığımızda tarih kitaplarında kimse bugün Altın Küre'yi hatırlamayacak, savaşın eşiğinde olan ABD'yi hatırlayacak. 52 bomba tehdidi savuran tweetler atan ve bir ülkenin kültürel mirasını vurmakla tehdit eden bir başkanı hatırlayacağız. İnsanların, çocukların tepesine bombalar yağıp yağmayacağından endişe etmesinden bahsedeceğiz. En büyük ricam şu: 2020'de oy verirken lütfen çocuklarımızın ve onların çocuklarının geleceği için daha iyi bir adıma atalım."