Oyuncu ve şarkıcı Ayşegül Aldinç'ten dikkat çeken itiraf: Sanırım Sapyoseksüelim

Oyuncu ve şarkıcı Ayşegül Aldinç'ten dikkat çeken itiraf: Sanırım Sapyoseksüelim
Yayınlanma Tarihi: 09.11.2019 11:58 | Değiştirme Tarihi: 09.11.2019 11:58

Oyuncu ve şarkıcı Ayşegül Aldinç konuk olarak katıldığı YouTube kanalında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Gündeme gelen haberler sonrası birçok kullanıcı Ayşegül Aldinç kimdir? Ayşegül Aldinç kaç yaşında? gibi soruların cevabını internette aratmaya başladı. Peki Ayşegül Aldinç kimdir?

Oyuncu ve şarkıcı Ayşegül Aldinç, Kutsal Motor adlı YouTube kanalında Zeynep Ocak'ın sorularını yanıtladı. Ayşegül Aldinç dikkat çeken bir itirafta bulunarak eskiden kendisini beğenmediğini dile getirdi. 

“Bende yıllarca ‘kendini beğenmeme’ durumu vardı. Başkaları o kadar beğeniyordu ki, benim beğenmem gerekmiyordu. Şimdi eskisine göre kendimi daha çok beğeniyorum.”

Aldinç, programda beğendiği ünlü erkekleri de açıkladı:

“Bradley Cooper’ı çok beğenirim. Ondan çok Eddie Redmayne’i beğenirim. Bir enteresan o. Bana ‘yetenek’ de, ‘zekâ’ de, etkisiz hale gelirim. Sanırım sapyoseksüelim.”

AYŞEGÜL ALDİNÇ KİMDİR? AYŞEGÜL ALDİNÇ KAÇ YAŞINDA?

Pop müziği denince akla gelen ülkemizi yurt dışındada temsil eden Ayşegül Aldinç, 28 Eylül 1957 İstanbul doğumludur. Şu an 62 yaşında olan Ayşegül Aldinç, gazeteci ve spor yazarı Orhan Aldinç ve resim öğretmeni Süheyla Aldinç'in kızlarıdır. 

SAPYOSEKSÜEL NE DEMEK? SAPYOSEKSÜEL ANLAMI NE?

Sapyoseksüel kelimesi dış görünüş ve fiziksel görünümden önce zeka, entelektüel seviye ve kültür düzeyi gibi kriterlerden etkilenen insanları tanımlamak için kullanılır. Kelimenin kökeni ise akıllı veya zeki sözcüğünün Latincesi olan "sapien" ile "sexualis" kelimelerinin birleşmesinden oluşuyor. İnsanın bedeninden ziyade beynine duyulan hayranlık hissine sahip kişiler olan sapyoseksüeller, zekayı en önemli tahrik edici unsur olarak görürler.

Kültür düzeyi, eğitim durumu, espri yeteneği ve mizah anlayışı da sapyoseksüeller için önemli kriterlerdendir. Bir sapyoseksüel, ona gönderdiğiniz etkileyici bir fotoğraftan değil, onunla mesajlaşırken dil bilgisi kurallarına ne kadar dikkat ettiğinize bakar ve bundan etkilenir. Ayrıntıclık ve mükemmeliyetçilik de sapyoseksüeller arasında oldukça yaygındır. İş yaşamında genelde başarılı kişiler olan sapyoseksüeller kolay kolay beğenmeyen seçici insanlardır.

Fiziksel olarak ortalamanın üstünde olan ancak ortalama zekaya sahip birini çekici bulmayan sapyoseksüellerin, birine karşı cinsel çekim duyabilmesi için karşıdaki kişinin ileri düzeyde bir zekaya ve entelektüel seviyeye sahip olmasının gerekli olduğu yapılan araştırmalar sonucu ortaya konmuştur. Bilimsel araştırmalar sapyoseksüellerin, zekası yüksek olan birinin düşüncelerinden ve davranışlarından etkilenmenin de ötesinde zekası yüksek olan biriyle, karşılaştıklarında cinsel olarak da uyarıldıklarını ortaya koyuyor.