Oyuncu Seda Demir, Survivor macerasını anlattı: “En vahşi sezondu! Bir anda tüm arkadaşlık bitti”

Survivor 2017’de, o mücadeleyi soluyan oyuncu Seda Demir’le yarışma macerasını konuştuk. Seda’ya göre Survivor, unutulmaz bir tecrübe…

Yayınlanma Tarihi: 13.05.2020 10:14
Değiştirme Tarihi: 13.05.2020 10:46

Şebnem Ber (sebnem@acunn.com) 

Oyuncu Seda Demir, Survivor 2017’ye katılmış isimlerden biri. Survivor’ı ise şöyle tanımlıyor: “İnsanın sınırlarının zorlandığı unutulmaz bir tecrübe.” Survivor’ı yaşamanın, ölmeden yapılması gerekenler arasında olduğunu belirten Seda’yla bu zorlu macerasını konuştuk…  

“SON DERECE ÖĞRETİCİ”

Survivor maceranız kısa sürmüştü. İkinci hafta adaya veda etmiştiniz. Ancak kısa sürse de yaşadınız, soludunuz. Nasıl tanımlarsınız Survivor’ı?

Benim için ölmeden önce yapılması gerekenler arasındaydı. Survivor, insanın sınırlarının zorlandığı zaman unutulmaz tecrübeler kazandığı bir yer. Normal hayatta özellikle yaptığımız işten dolayı rahat bir hayatımız varken, sert kuralların altında olmak son derece öğretici bir deneyim oldu benim gibi fazlasıyla iyimser biri için. Sadece en temel ihtiyaçlar için değil, insanların zayıflıklarıyla da mücadele etmek zorundasınız orada.

Survivor 2017 en iyi sezonlarından biriydi. Sema’dan Adem’e, İlhan Mansız’dan Ogeday’a kadar güçlü isimler vardı. Sizin için unutulmaz yarışmacılar kimlerdi? Ve siz en çok kimleri sevmiştiniz?  

Performansa bakarsak; Ogeday, Adem, İlhan Mansız, Serhat Akın iyilerdi. Ben aslında yarışmanın başında bir, iki kişiyi antipatik bulmuştum o kadar. Onlar da futbolcular değildi. Hatta ilk zamanlar İlhan Mansız ve Serhat Akın’la son derece iyi bir iletişimimiz vardı. Sonrasını biliyorsunuz, her şey bir anda oldu. Bir anlık tartışmayla bütün arkadaşlık bitmişti. Bilinçli olarak ortalık karıştırmaya çalışan insanlar çok can sıkıcıydı. Gereksiz bir enerji kaybı ve huzursuzluktu.

Benim zamanımdaki Survivor, çok karışıktı. Bana göre en vahşisiydi. Hırs bazı insanların gözünü kör etmişti. Çıktıktan sonra kendimle ilgili duyduğum şeylere şok olmuştum. Barınağı temizleme, balık tutma, palmiye kesme, odun taşımada varken, yanıltıcı bir şekilde haksız elenmek çok üzmüştü beni.

Haber ile ilgili metin girin!.

“İLHAN MANSIZ’LA SORUNUM OLMADI”

İlhan Mansız ve Serhat Akın’la kavganız olay olmuştu. Şimdi baktığınızda pişman mısınız? Gerçekten haksızlar mıydı?

İlhan Mansız ve Serhat Akın olayı çok farklı yansıdı. Kavganın sebebi, İlhan Mansız bağırırken yarışmacı oyundan çıkınca kızarsın demem. Sonra çok sert çıktı yani. Ben aslında yapıcıydım. Yarışma esnasında birlik olacağız diye adada karar almıştık çünkü. Amacım İlhan Mansız’ı sakinleştirmekti yani. Tabii o an çok sinirli de olabilirdi İlhan. İkisiyle de hiçbir sorunum olmadı. Hatta sonrasında İlhan da, Serhat da hastalandı, ben yanlarındaydım. Ama benim için işler adadan çıktığımda gerçek olmayan söylemlerle değişti. Tabii böyle şeyler Survivor’da olabilir. Yani elenme anımı hiç unutamam, hiç beklemiyordum.

Survivor 2020’yi izliyor musunuz? Nasıl buldunuz yeni sezonu?

Bence çok keyifli. Hafif düzeyde rekabetçi yaklaşımlar var. Tabii bu zorlu yarışın olmazsa olmazıdır zaten. Bana göre oyunsuz, sakin ve eğlenceliler. Mesela 2017 sezonu, kendine has bir Survivor’dı bence. Bu yeni Survivor ise daha dinamik ve genç.

“ERSİN’E ÇOK ÜZÜLDÜM”

Yeni sezonda gerek karakter gerekse performans olarak favori yarışmacılarınız kimler?

Ersin desteklediğim isimler arasındaydı ve gitmesine inanın çok üzüldüm. Devam etmeliydi. İzleyince keyiflendiriyordu. Keyfilendiren bir diğer isim de bana göre Cemal Can. Ben Nisa’yı, Cemal Can’ı, Aycan’ı ve Barış’ı destekliyorum. Final koltuğunda sempati duyduğum bu isimlerin olmasını çok isterim. Çünkü sadece güç değil, karakter de önemli.

2020 adasında yaşanan gerginliklerle, 2017 sezonunda yaşanan gerginlikleri kıyasladığınızda neler görüyorsunuz?

2017’den sonraki hiçbir Survivor’ı, o zamanki durumlara benzetemiyorum. Kendim yarıştığım için belki de. 2020’de daha ılımlı bir denge var. Herkesin hırsları var ama sanki daha ılımlı bir düzeyde ilerliyor. Sona yaklaştıkça belki dengeler değişir, hırslar su yüzüne çıkabilir bilemiyorum. Ama ben izlemekten keyif alıyorum.  

“ÇOK KEYİFLİLER, TEPKİLERİ HARİKA”

Adada arkadaşlık ilişkileri nasıl sizce?

Birbirinden hoşlanmayan insanlar elbette olabilir. Ama o da bir renktir her zaman. Tam bir arkadaşlık zor o şartlarda. Herkes rakip çünkü. Herkesin bir menfaat savaşı var tabii ki. Ben insanları tek tek izliyorum, o keyif veriyor. Ersin’in sinirlendiği zamanlardaki tepkileri, keza Nisa ve Cemal Can’ın tepkileri bence harika…

İki futbolcuyla tartışma yaşamıştınız. Bu sezondaki futbolcuyu nasıl buldunuz?

Spor, spordur. Futbolcu ya da basketbolcu diye bir ayrım yapmak doğru gelmiyor. İnsanlardaki ayrımı, hırsının büyüklüğü ve uğruna verebileceklerine göre yapıyorum ben. Sercan da bir sporcu ve onu da kendi için mücadele eden, başarılı ve dengede bir insan olarak görüyorum…

(Instagram: 1sedademir)