Oyuncu Ece Uslu, hayatının en unutulmaz anını anlattı

Oyuncu Ece Uslu Sarıkamış'ta eksi 42 derecede çekilen 'Ah Gardaşım' filminin setinde başına gelen unutulmaz bir anısını anlattı. Ünlü oyuncu, çekimin sonuna kadar zor dayandığını ancak olayın böyle bitmediğini, sonrasında kabus dolu anlar yaşadığını söyledi.

Yayınlanma Tarihi: 12.09.2020 12:25
Değiştirme Tarihi: 12.09.2020 12:25
Oyuncu Ece Uslu, hayatının en unutulmaz anını anlattı

46 yaşındaki oyuncu Ece Uslu  hayatının en unutulmaz anını anlattı. Sarıkamış'ta eksi 42 derecede çekilen 'Ah Gardaşım' filminin setinde donma tehlikesi geçirdiğini anlatan Uslu "Çekimler biraz daha uzasa donan ayaklarım kesilebilirdi." dedi.

Ece Uslu'nun açıklamaları şöyle;

"Karlar içinde sahnemizi çekiyorduk. Sevgililer dağda birbirlerine kavuşuyorlar. O kadar soğuktu ki anlatamam. Hava eksi 42 dereceydi. Karşımdaki oyuncu arkadaşıma doğru koşmam gerekiyor. Üzerimde bol kıyafetler var. Bol etek, altında taytlar, ayağımda siyah lastik ayakkabı. Koşarken zorlanıyorum, sahne tekrar tekrar çekiliyor. O soğukta tam 2-3 saatte çekim yaptık. Ben dondum. Sahne bitene kadar dişlerimi sıktım."
"Sonra bizi kızaklarla aşağı indirdiler. Kendimi kaybettim, tir tir titriyorum. Aşağı indiğimizde ayağa kaldırdılar ama ayaklarımı hissetmiyorum. Ayaklarım soğuktan uyuştu. Ayağa kalkamıyorum, üzerine basamıyorum, yürüyemiyorum. Kalktığım anda yere yığılıyorum."

"O sırada beni alıp en yakındaki köy evine soktular. Sobanın başına götürdüler. Ben avaz avaz bağırmaya başladım. Ayaklarıma bıçak sokuyorlarmış gibi hissediyorum. O kadar büyük bir acı ki ağlamaktan başka bir şey yapamıyorum. Sesim kısılana kadar bağırıyorum. Çekim biraz daha sürse ayaklarım kesilebilirdi."

"Aslında bana o an yapılan çok yanlış bir şeymiş. Çok soğuktan birden sıcağa soktuklarında insan ölebilirmiş. Buz parçalarıyla ayaklarımı ovmam gerekirmiş. Tabii o an böyle bir şey aklına gelmiyor insanın. Hayatımda böyle bir acı yaşamadım. Resmen ölümden döndüm. Neyse ki bir şey olmadı. Ama şimdi ne zaman kar yağsa hep o gün aklıma gelir. Üzerinden 29 sene geçti ama hâlâ o acıyı unutamadım." (Sabah)