Oyuncu Deniz Çakır 'Yaprak Dökümü' dizisi hakkında konuştu

Deniz Çakır, Bloomberg HT'de yayınlanan 'Fatih Altaylı ile Bire Bir' programına konuk oldu. Ünlü oyuncu, 2006-2010 yıllarında arasında Kanal D'de yayınlanan 'Yaprak Dökümü' dizisi hakkında konuştu.

Yayınlanma Tarihi: 27.01.2022 14:19
Değiştirme Tarihi: 27.01.2022 14:26
Oyuncu Deniz Çakır 'Yaprak Dökümü' dizisi hakkında konuştu

Oyuncu kadrosunda Halil Ergün, Güven Hokna, Gökçe Bahadır, Fahriye Evcen, Bennu Yıldırımlar, Neslihan Atagül ve Tolga Karel'in yer aldığı 'Yaprak Dökümü'nün Ferhunde'si Deniz Çakır, bir döneme damga vuran diziyle ilgili çarpıcı bir itirafta bulundu.

"BİLMEDİĞİM ÇOK ŞEY ÖĞRETTİ" 

'Ferhunde' rolünün 'üzerine yapışması hakkında ünlü oyuncu, "Dizinin hem uzun yıllar devam etmesi, hem de yazar-oyuncu ilişkisinin çok iyi olması etkiliydi. O rol kıymetlimdi. Ferhunde kötü kadındı ama bana bilmediğim çok şey öğretti. Kadın olarak yaşamadığım bir sürü duyguyu yaşattı" dedi.

Oyunculuğun çok keyifli olduğunu belirten Deniz Çakır, "Üzerine para verip yapabileceğim bir iş. Hobim, keyfim, zevkim. Dolayısıyla bunu iyi ve nitelikli yapmaya çalışıyorum. Çok sık iş kabul etmiyorum, gerçekten senaryoya inanmam gerekir. İnanmadığım bir şeyi yapamam" şeklinde konuştu.

"KENDİME ÇOK İNANMAMIŞTIM" 

Sanat hikayesini anlatan Çakır, "Oyunculuk çok hayranlık duyduğum bir meslekti. Gazeteci ya da avukat olmak isterdim. Konservatuvar sınavına girdim ama kendime çok inanmamıştım. Ardından Hacettepe Üniversitesi'ni kazandım. Zeynep Eronat'ın Ankara Devlet Tiyatrosu'ndaki 'Goya' oyununu izledim, hayran kaldım. O an sahnede olmak istediğimi hissettim" ifadelerini kullandı.

39 yaşındaki oyuncu, "Bir diziye başlayacaksam kadroda kimlerin olduğuna dikkat ederim. Benden gençse olsa, büyük de olsa... Çünkü alışverişimiz olacak. Oyunculuğa benim gibi bakan, saygı duyan, bu işi severek yapan insanlarla çalışmak istiyorum. O zaman çalışmak çok güzel" açıklamasını yaptı.

Deniz Çakır, 'Yaprak Dökümü'nün yanı sıra 'Avrupa Yakası', 'İffet', 'Muhteşem Yüzyıl' ve 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' gibi çok izlenen dizilerde de rol aldı.


 

İlgili Sayfalar: Magazin