Oyuncu Atilla Saral bıçaklanmıştı! Saldıranın cezası belli oldu!

İstanbul Etiler’de 3 Kasım 2011 tarihinde, eski manken ve oyuncu Atilla Saral, otomobiliyle Akmerkez’e doğru giderken aynı istikamete giden Ata Oğuz’un aracı ile karşılaştı. Yol verme nedeniyle küfürleşen ikili, daha sonra kavga etmeye başladı. Kavga esnasında Saral, Oğuz’a yumruk attı. Bunun üzerine Oğuz yanında bulunan bıçağı çıkararak Saral’ı her iki bacağı ile sırtından bıçakladı. Yapılan soruşturma sonunda Saral ve Oğuz’a karşılıklı dava açıldı.

Yayınlanma Tarihi: 18.11.2021 10:33
Değiştirme Tarihi: 18.11.2021 10:33
Oyuncu Atilla Saral bıçaklanmıştı! Saldıranın cezası belli oldu!

Yapılan yargılama sonunda İstanbul 3. Asliye Ceza Mahkemesi sanık Atilla Saral’ı “kasten basit yaralama” suçundan bin 500 TL adli para cezasına çarptırdı. Mahkeme hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Mahkeme, sanık Oğuz’u ise Atilla Saral’ı “kasten yaralama” suçundan 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme bu cezayı bin 500 TL adli para cezasına çevirdi.

Bunun üzerine Saral’ın avukatı Levent Karakoç karara itiraz etti. İtirazı inceleyen Yargıtay 4.Ceza Dairesi, Ata Oğuz’un yaralama eylemini bıçakla gerçekleştirmesine rağmen cezasında artırım yapılmaması suretiyle eksik ceza tayininde bulunulduğunu belirterek kararı sanık yönünden bozdu.

Bu kez hapis cezası

İstanbul 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yeniden görülen davaya taraf avukatları katıldı. Sanık Ata Oğuz’un avukatı, ilk haksız hareketin karşı taraftan geldiğini belirterek, ‘‘Müvekkilimin amacı kendisini savunmaktır. Beraatini talep ediyoruz” dedi. Saral’ın avukatı Levent Karakoç ise, “Müvekkilim sanık tarafından bıçaklanmıştır. Sanığın silahla adam yaralama suçundan en üst sınırdan cezalandırılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı. Kararını açıklayan mahkeme sanık Ata Oğuz’u “silahla kasten yaralama” suçundan 3 ay 22 gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, sanık daha önceden suç işlediği için cezasında erteleme ve para cezasına çevirme gibi hükümleri uygulamadı.

(Milliyet) 

İlgili Sayfalar: Magazin