Otobüs şoförü Barış Özer: Google'a 'salak şoför' yazınca ben çıkıyorum

İlk olarak İranlı bir turistin unuttuğu ve içinde 30 bin liralık dövizin bulunduğu çantayı, sonra da özel güvenlik görevlisinin unuttuğu cüzdanı bulup teslim eden şoför Barış Özer, kendisine yapılan 'Salak Şoför' yorumları nedeniyle bir hayli rahatsız. 

Yayınlanma Tarihi: 01.11.2019 16:43
Değiştirme Tarihi: 01.11.2019 16:43
Otobüs şoförü Barış Özer: Google'a 'salak şoför' yazınca ben çıkıyorum

Barış Özer, dünyanın en büyük arama motoru Google'a salak şoför yazılıp arama yapıldığında kendi adının çıktığını ifade etti. 

22 Ekim Salı günü toplu ulaşım esnafı Barış Özer, VS18 Sarısu-Eski Varsak Hattı'nda kullandığı otobüsünde, İranlı Turist Ali Jafari'nin düşürdüğü cüzdanı buldu ve içerisindeki 30 bin TL değerindeki dövizi sahibine teslim etti. Ardından 30 Ekim günü yine otobüsün kart basma ünitesi önünde unutulan bir cüzdan buldu. Özel bir güvenlik personeline ait olduğunu gören Özer, şahısla iletişime girerek içerisinde 95 TL ve kredi kartlarıyla kimliklerin bulunduğu cüzdanı sahibine ulaştırdı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Güvenlik görevlisinin kendisine teşekkür ettiğini ifade eden Özer, "Karısını unutan bile denk geldi. Yaşlı bir amca karısını unutmuş, kapıya vurarak durmamı istedi. 'Ne oldu amca' deyince, karısını unuttuğunu söyledi. Her türlü olayla karşılaşıyoruz." dedi. Özer, vatandaşlara uyarıda bulunarak dikkatli olmaya davet etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Sosyal medyada hakkında yapılan yorumlara da tepki gösteren Özer, "Yapılan yorumlardan dolayı Google'a 'Salak şoför' yazınca ben çıkıyorum. Biz dürüstlük yapıyoruz ama salak şoför olarak Google gibi bir arama motorunda çıkmamız üzücü. Şimdi yine cüzdan buldum, olumsuz yorum yapmazlar diye düşünüyorum" diye konuştu.