'Osmanlı Subayı' vizyona girmeye hazır

'Osmanlı Subayı' vizyona girmeye hazır

Haluk Bilginer ve Selçuk Yöntem'in de yer aldığı Osmanlı Subayı filminin çekimleri tamamlandı.

Dünyaca ünlü Hollywood yıldızlarının yanı sıra Haluk Bilginer ve Selçuk Yöntem’in rol aldığı “Osmanlı Subayı” filmi tamamlandı. I. Dünya Savaşı sırasında Doğu Anadolu’da yaşananları Amerikalı bir hemşirenin gözünden anlatan film, bu yıl içinde gösterime girecek.

Başrollerini Oscar ödüllü aktör Ben Kingsley, Josh Hartnett, Hera Hilmar ve Michiel Huisman’ın paylaştığı, kadrosunda Türkiye’nin önde gelen oyuncularından Haluk Bilginer ve Selçuk Yöntem’in de yer aldığı “Osmanlı Subayı” filmi tamamlandı. Yönetmenliğini “Sleeping with the Enemy” ve “The Forgotten” filmleriyle tanınan Joseph Ruben’in üstlendiği, senaryosunu ise Jeff Stockwell’in yazdığı film, bu yıl içinde vizyona girecek.

Haber ile ilgili metin girin!.

Game of Thrones dizisinde Khaleesi’nin sevgilisi Daario Naharis olarak tanıdığımız Michiel Huisman, filme adını veren Osmanlı subayı İsmail’i canlandırıyor.

Oscar ödüllü aktör Ben Kingsley filmde Amerikalı bir doktoru canlandırıyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

“Osmanlı Subayı”nın çekimleri Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’ın yanı sıra Kapadokya, Kayseri, Niğde ve İstanbul’da yapıldı. Çekimler için Prag’da, Avrupa’nın en büyük film stüdyolarından Barrandov Stüdyoları’nda açık ve kapalı alanlarda dekorlar inşa edildi. 650 kişilik bir çekim ekibinin yer aldığı filmde 2 bin 400 figürasyon kullanıldı.

Prömiyeri Los Angeles'ta
Haber ile ilgili metin girin!.
Filmde Rüstem Paşa Camii gibi pek çok tarihi mekan kullanıldı.

1915 yılında Van’da geçen “Osmanlı Subayı”, Van’da görev alan Amerikalı doktor Jude’la (Josh Hartnett) tanıştıktan sonra ona yardımcı olmak üzere Amerika’yı terk eden ve savaş ortamında Osmanlı subayı İsmail’e (Michiel Huisman) âşık olan güzel hemşire Lillie’nin (Hera Hilmar) öyküsünü beyazperdeye taşıyacak. Y Production ve Es Film ortak yapımı filmin Kuzey Amerika prömiyeri Los Angeles’ta yapılacak. Filminin yapımcılarından Stephen Brown, filmle ilgili şu açıklamayı yaptı: “Bugüne dek kimsenin ele almadığı I. Dünya Savaşı sırasındaki Doğu Anadolu’yu konu alarak, yaşananları hem Türklerin hem de Ermenilerin ortak acılarına saygılı ve tarafsız bir biçimde izleyiciye sunmak istedik.”

Görüntülenme : 262 Yayınlanma Tarihi: 07/09/2016 12:33:47

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin