Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Okulda arkadaşlarım Arap terörist diye şaka yapardı

Okulda arkadaşlarım Arap terörist diye şaka yapardı

Gündüzleri büyük holdinglerin bilgisayar ağlarının güvenliğinden sorumlu bir mühendis olarak çalışan Elliott’un gece çalıştığı firmaları hack’lemesini konu alan “Mr. Robot” ilk sezonundan itibaren televizyonun en çok dikkat çeken dizisi oldu. İlk sezonunda iki büyük Golden Globe ödülünü alan dizi, bu sene 6 dalda Emmy’e aday olarak “Game of Thrones” ve “Homeland” gibi büyük yapımalara kafa tutmayı başardı. Dizinin başrol oyuncuları Rami Malek ve Christian Slater ile Barbaros Tapan, Kelebek için bir araya geldi.

19.07.2016 01:11

Rami Malek: Mısırlıyım diye başrolü vermezler dedim
* Öncelikle tebrikler, hem dizinin büyük başarısı hem Emmy adaylığınız için. Los Angeles’ta nereye baksam sizin fotoğraflarınız kiminle konuşsam “Mr. Robot”un yeni sezonunu sabırsızlıkla bekliyor... Neler söyleyeceksiniz?- Teşekkürler, yıllardır hayranlıkla izlediğim oyuncu arkadaşlarım ile aynı kategoride aday olmak onur verici. “Mr. Robot” için oyuncu seçmelerine gittiğim günler aklıma geldi bir anda. Başrol için beni hayatta seçmezler diye düşünüp yine de tüm rollerin seçmelerine katılmıştım.* Neden böyle düşünüyordunuz?- Aklımın bir köşesinde hep Mısırlı olmam, etnik köklerim vardı. Televizyon kanalı ve diziyi çekeceğimiz stüdyonun beni tasvip etmeyeceğini düşünüyordum. Oyuncu olmaya karar verdiğim günden beri bu dışlanmışlığı kendi içimde hep hissettim. * Elliot ile o zaman ortak bir yanınız var?- Zaten bu rol benim bilinçaltımdan geçenleri bir şekilde ifade ediyor. Her kim kendini herhangi sebepten dolayı toplumdan dışlanmış, farklı hissediyorsa bu şovda kendilerinden bir şey mutlaka bulacaklar. Elliot çok hassas bir mühendis. Bazı ruhsal sorunları var, çalıştığı şirkette güvenliği ile sorumlu olduğu firmaları hackliyor. Özel dosyalarına giriyor, yanlış bir şey görünce düzeltiyor, kanunları kırma pahasına insanlara yardım ettiğini düşünüyor.TEKNOLOJİYLE ARAM İYİ DEĞİL* Usta oyuncu Robert Downey Jr. dizinin büyük hayranı. Geçenlerde setinizi ziyaret etti, nasıl geçti?- Ben de Robert Downey Jr.’in büyük hayranıyım, zaten sete gelmesi hepimizde heyacan yarattı. O geldiğinde bir sahne çekiyorduk yönetmenimiz beş tekrar aldı. Robert yönetmenimize “İlk çekim zaten güzeldi, neden aynı sahneyi beş kere çektin” dedi. Yönetmenimiz, “Sen kaç kere çekiyorsun sahnelerini” diye sordu. Robert, “Eğer ilk çekim güzel ise mükemmelleştirmek için bir kere daha çekerim, o kadar” dedi. Yönetmenimiz kötü hissetti sanırım. O günden beri sahneleri sadece iki tekrar yaptırmaya başladı. Dayanamadım yönetmenimize, “Unutma ben Robert değilim, daha çok yol almam lazım. Onun gibi olabilmek için sahneleri istediğin kadar tekrarlayabiliriz” dedim. (Gülüyor)* Gerçek hayatta teknoloji ile aranız nasıl?- Pek iyi değil. Dizi için çok fazla danışmanımız var, her gün yeni bir şeyler öğreniyorum teknoloji ile ilgili. Kendimi birçok kere arkadaşlarıma önemli konular ile ilgili e-mail atmayın ya da mesaj yollamayın derken buluyorum. Bazen paranoyaklaştığımı bile düşünüyorum diziden dolayı. Günümüzde gerçekten teknoloji çok tehlikeli boyutlara ulaştı.

 

Kimliğim ve kültürümle her zaman gurur duydum
* Diziden sonra hayatınız tamamen değişti değil mi?- Tamamen değişti, geçen sene Manhattan’da sokakta dolaşmak çok kolaydı. Bu sene birçok kişi “Mr. Robot” diye sesleniyor ama yine de toplu taşıma araçlarını kullanmaya devam ediyorum, alışkanlıklarımı çabuk değiştiremiyorum. Geçen sene Golden Globe daveti bu sene Met Gala’ya davet edilmem... Böylesine büyük bir değişime hazır değildim, ama Ortadoğulu bir ailenin mensubu olmam, yetiştirilme tarzım ve sağlam kimliğim sayesinde üstesinden geldiğimi düşünüyorum.* Evet, Ortadoğulu ailenin Los Angeles’ta doğup büyüyen bir çocuğusunuz. Kültürel farklar nasıl etkiledi sizi?- Büyürken okulda arkadaşlarım Arap terörist diye şakalar yaparlardı. Zamanla anladım ki bu yorumlar beni daha da güçlü bir kişilik yaptı. Her türlü önyargıya ya da ayrımcılığa karşı sağlam durdum. Kimliğim ve kültürümle her zaman gurur duydum. Arap kültürü ile büyüdüm, evimizde Arapça konuşulurdu. Çocukken tek hayalim anne ve babamın büyüdüğü yerleri görmekti. Hayalimi defalarca gerçekleştirdim. Ortadoğu çok güçlü bir bölge, Mısır’la ilgili haberleri her gün takip ediyorum, gazeteleri okuyorum. Umuyorum ki günün birinde her şey çok güzel olacak.

Christian Slater: Hacker’ların desteğini almak korkutucu
* Tebrikler dizinizin yeni sezonu başladı, 6 Emmy adaylığınız açıklandı... Neler söylemek istersiniz?- Heyecan verici, sorgusuz sualsiz çok heyecanlandırıcı. Özellikle bu sektörde yaptıklarınızın değer görmesi, onurlandırılması çok önemli.* Dizinize gerçek hacker’lardan hiç tepki geldi mi?- İsimsiz birçok e-mail alıyoruz, dizinin büyük hayranı olduklarını söylüyorlar. Biraz korkutucu da geliyor aslında hacker’ların desteğini almak. (Gülüyor.) Gençler, teknoloji düşkünleri her kesimden insan çok güzel tepkiler veriyorlar dizi hakkında.* Rami Malek diziden sonra biraz paranoyak olduğunu söyledi sizi de etkiledi mi teknolojinin gücü?- Kesinlikle, bilgisayarlarla arama biraz mesafe koydum. (Gülüyor.) Çoğu zaman telefonumu kullanıyorum, dizi için çok geniş bir teknolojik danışman ekibimiz var onlardan çok fazla bilgi alıyorum.

 

 

 

Yorumlar | 0
üye profil