Oktay Kaynarca: Çakır’ın vedası kitap olur!

Oktay Kaynarca: Çakır’ın vedası kitap olur!
Yayınlanma Tarihi: 05.01.2020 14:34
Değiştirme Tarihi: 05.01.2020 14:35

TRT2 ekranlarında yayınlanan 'Film Gibi Hayatlar' programında Hülya Koçyiğit’in yeni yıldaki ilk konuğu başarılı oyuncu Oktay Kaynarca oldu. Kaynarca, programda 'Kurtlar Vadisi' dizisinde canlandırdığı 'Süleyman Çakır' karakterini anlattı.

Hülya Koçyiğit'in sunuculuğunu üstlendiği 'Film Gibi Hayatlar' programının bu haftaki konuğu Oktay Kaynarca oldu. Koçyiğit'in "Canlandırdığı her karakteri hepimize çok sevdirmesi oyunculukta ne kadar iyi bir isim olduğunu kanıtlıyor" dediği Kaynarca, şimdiye kanar oynadığı dizi karakterlerinden bahsetti.

Ünlü oyuncu, yıllar önce 'Kurtlar Vadisi' dizisinde canlandırdığı, televizyonun kült karakterlerinden 'Süleyman Çakır’ı şu sözlerle anlattı:"Fenomen bir adamdı. Televizyon tarihinde cesaretle yazılmış ve oynanmış rollerin ilklerinden biriydi. Çakır’ın diziye veda sürecini kaleme alsam kitap olur. Hâlâ ölüm yıldönümünde ‘Saygıyla anıyoruz’ mesajları geliyor. Gıyabında cenaze namazları kılınması, mezar taşları yapılması, saygı duruşları... Dünyada ilk örnek. Çok enteresan."

Kaynarca diziden ayrılması ile ilgili de “Hikayesi oraya kadardı, baştan da belliydi ne olacağı. Benim için de iyi oldu aslında çok daha fazla devam etseydi o çerçeve içinde kalacaktı ve tekrara dönecekti. Sonraki yolculukta benim için çok kıymetliydi, farklı denemelerim oldu, komedi, sunuculuk gibi” dedi.Deneyimli oyuncu sonrasında şu anki projesi 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' ile ilgili de şöyle dedi:“Şimdi oynadığım 'Hızır Çakırbeyli' karakteri bence daha keyiflisi, daha olgunu, plan yapanı ve hayatın her köşesini hesap etmeye çalışan bir adam. Ben rolümü çok seviyorum, çok güzel bir senaryo.”