Okan Bayülgen sosyal medya fenomenlerini yerden yere vurdu: Hepsi çöp, para kazanmaya çalışan zavallılar

Okan Bayülgen, katıldığı programda sosyal medya fenomenlerini kızdıracak açıklamalarda bulundu. Bayülgen, 'Onları çöpe atıyorum ben, hepsi çöp. Para kazanmaya çalışan zavallılar' ifadelerini kullandı. Bayülgen'in bu sözleri Twitter'da Trend Topic listesinin ilk sırasında yer aldı. Bayülgen'in sözlerini 'ağzına sağlık' diyerek karşılayanlar da sert şekilde eleştirenler de oldu. Konu 2. Sayfa canlı yayınında masaya yatırıldı.

Yayınlanma Tarihi: 01.10.2021 11:23
Değiştirme Tarihi: 01.10.2021 11:23

Okan Bayülgen, Buket Aydın'ın sunuculuğunu üstlendiği 'Tarafını Seç' programının konuğu oldu. Sosyal medya fenomenliği ve Influencer'lık üzerine konuşan Bayülgen, bu şekilde para kazananları yerden yere vurdu. 

Okan Bayülgen, fenomenlerin sadece bazı aplikasyonlar var olduğu sürece geçerliliğini koruduğunu ifade ederek son dönemlerde bu tip işlere bulaşan sanatçılardan ise utanç duyduğunu söyledi.

Okan Bayülgen, konuyla ilgili açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Onları çöpe atıyorum hepsini ben. Onlar çöp, hepsi çöp. Para kazanmaya çalışan zavallılar hepsi. Hiçbir şey olmaz onlardan. Onlar bazı aplikasyonlar geçerliliği koruduğu sürece bir şey yapabilen, bu yolla da üç beş kuruş para kazanabilen insanlar. Başka bir şey değil. Ve sevdiğimiz, tanıdığımız sanatçıların bu işlere girmesi bende utanç duygusu uyandırıyor. İnsanlar neden sanatlarını yapmak yerine Instagram üzerinden buna tenezzül ederler anlamıyorum. Çok çirkin bir şey bence.”