O Ses Türkiye yarı final turunu kimler geçti? O Ses Türkiye'de finale kimler kaldı? İşte finalistler

Fenomen şarkı yarışması O Ses Türkiye’de bu akşam yarı final, Cuma gecesi ise canlı yayında final heyecanı yaşandı. Sevilen yarışmada yarı finale kalanlar bu akşam bir kez daha düelloda karşılaştı ve rakiplerini geçmeye çalıştı. Peki, O Ses Türkiye’de finale kimler kaldı? İşte O Ses Türkiye finalistleri...

Yayınlanma Tarihi: 20.01.2022 23:42
Değiştirme Tarihi: 21.01.2022 00:48

Onuncu sezonuna giren O Ses Türkiye 2021’in jüri koltuğunda Ebru Gündeş, Beyazıt Öztürk, Murat Boz ve Oğuzhan Koç yer alıyor. Farklı seslerin renk kattığı yarışmada 2021’in O Ses’i yarın akşam canlı yayında belli olacak. Yarışmada bu akşam yarı final turu ekrana geldi. Yarışmacılar, finale kalabilmek için en iyi performanslarını sergileyemeye çalıştı. Peki, O Ses Türkiye finaline kimler kaldı? Jürilerin kaç yarışmacısı finale kaldı? İşte O Ses Türkiye’de finale kalanlar…

O SES TÜRKİYE’DE FİNALE KİMLER KALDI?

O Ses Türkiye yarı finalinde ilk karşılaşma Oğuzhan Koç’un takımından Mustafa Örs ile Murat Boz’un takımından Hakkı İlek arasındaydı. İki yarışmacıdan finale kalan isim Hakkı İlek oldu.

Beyazıt Öztürk’ün takımından Baran Turan ve Ebru Gündeş’in takımından Mustafa Açıkgöz yarı finalde eşleşti. Kıyasıya geçen oylamada yüzde 52 ile finale kalan isim Mustafa Açıkgöz oldu.

O Ses Türkiye yarı finalinde bir eşleşme de Beyazıt Öztürk’ün takımından Devrim Seyrek ile Murat Boz’un takımından Sıla Çuhadaroğlu arasında idi. Oylama sonucunda yüzde 56 oyla finale adını yazdıran Devrim Seyrek oldu.

Beyazıt Öztürk’ün takımından Sevda Kuas, Murat Boz’un takımından Anastasiya Budakva düellosunda nefes kesen performanslar sergilendi. Seyirci oylaması ile finalist olan isim Anastasiya Budakva oldu.

Oğuzhan Koç’un takımından Yunus Emre Çelik, Beyazıt Öztürk’ün takımından Semih Kandemir & Hilmi Soral ve yine Beyazıt Öztürk’ün takımından Aykut Şahan yarı finalde üçlü düelloda karşılaştı. Yüzde 35 oyla finale kalan isimler Yunus Emre Çelik oldu.

Ebru Gündeş’in takımından Wafa Benradja, yarı finalde Sercan Erdinç ile karşılaştı. Yüzde alan yarışmacı finale adını yazdırdı. Yüzde 51 oyla finale kalan isim Wafa oldu.

Yarı finalde nefes kesen düellolarda biri de Necmi Arap ile Mert Yenihayat arasında idi. Birbirinden müthiş performanslar sonrasında verilen oylara göre finale kalan isim Mert Yenihayat oldu.

Oğuzhan Koç’un takımından Remzi Fatih Tatlıdil, Ebru Gündeş’in takımından Yaşam Hancılar arasındaki düelloda seyir zevki yüksek şekilde geçti. İkili arasındaki performans sonrasında seyircilerin verdiği oylar ile finale kalan isim Yaşam Hancılar oldu.

O Ses Türkiye yarı finalinde üçlü düelloda Oğuzhan Küçük, Şevval Ekiz, Mehmet Türker arasında idi. Üç yarışmacı arasından finale adını yazdıran Beyazıt Öztürk’ün takımından Şevval Ekiz oldu.

Gecenin son karşılaşmasında Selçuk Erkalaycıoğlu, İsmail Yılmaz, Hasan Koçak düellosu idi. Yarı finaldeki bu düellodan finale kalan isimler Oğuzhan Koç’un takımından Hasan Koçak oldu.

HANGİ JÜRİDEN KAÇ YARIŞMACI FİNALE KALDI?

O Ses Türkiye'nin jüri üyeleri Beyazıt Öztürk'ün 3, Ebru Gündeş'in 3, Murat Boz'un 2, Oğuzhan Koç'un 2 yarışmacısı finale kaldı.

YARI FİNALE KİMLER KALMIŞTI?

Murat Boz'un takımından Anastasiya Budakva, Sıla Çuhadaroğlu, Selçuk Erkalaycıoğlu, Hakkı İlek,

Oğuzhan Koç'un takımından Mehmet Türker, Remzi Fatih Tatlıdil, Hasan Koçak, Yunus Emre Çelik, Mustafa Örs, Sercan Erdinç  

Ebru Gündeş'in takımından Necmi Arap, Mustafa Açıkgöz, Wafa Benradja, Oğuzhan Küçük, Yaşam Hancılar

Beyazıt Öztürk'ün takımından Sevda Kuas, Semih Kandemir & Hilmi Soral, Aykut Şahan, İsmail Yılmaz, Baran Turan, Mert Yenihayat, Şevval Ekiz, Devrim Seyrek 

İlgili Sayfalar: Magazin