O Ses Türkiye’de bu akşam düelloyu kimler kazandı, kimler tur geçti? 18 Aralık O Ses Türkiye düello turu

Sevilen yarışma O Ses Türkiye’de düello turu heyecanı devam ediyor. İkili veya üçlü olarak eşleştirilen yarışmacılar, aynı şarkı ile düello yapıyor. Jüriler ise yarışmacıların performanslarını değerlendirip sonraki tura geçen ismi açıklıyor. Peki, bu akşam O Ses Türkiye’de düelloyu kimler kazandı?

Yayınlanma Tarihi: 19.12.2021 00:21
Değiştirme Tarihi: 19.12.2021 00:21
O Ses Türkiye’de bu akşam düelloyu kimler kazandı, kimler tur geçti? 18 Aralık O Ses Türkiye düello turu

Onuncu sezonuna giren O Ses Türkiye’de 2021 sezonunda jüri koltuğunda Ebru Gündeş, Beyazıt Öztürk, Murat Boz ve Oğuzhan Koç yer alıyor. İlk tur sonunda takımlarını oluşturan jüriler, ikişer ve üçer düello ile yarışmacıları eşleştirip sonraki tura geçenleri seçiyor. 18 Aralık O Ses Türkiye’nin 12. Bölümünde kıyasıya bir mücadele vardı. İşte bu akşam O Ses Türkiye’de düello turunu geçenler…

O SES TÜRKİYE’DE DÜELLO TURUNU GEÇENLER

O Ses Türkiye’nin düello turunda; her bir jüri üyesi ekibindeki yarışmacıları ikişerli veya üçerli eşleştirerek sahnede yarıştırır. Yarışmacılar aynı şarkıyı söyleyerek birbirleriyle düet yaparlar. Sonucunda koç yarışmaya kiminle devam edeceğini seçer. Kazanan üst tura geçer.

Kazanamayan yarışmacılar için diğer jüriler transfer etme hakkını kullanabiliyor. Düellolarda elenenler belirlendikten sonra elendiği takımın koçu dışındaki diğer 3 koça yarışmacıyı kendi takımına almak isteyip istemediği sorulur. Kör Seçmeler turunda olduğu gibi jüriler butonlara basarlar ve eğer bir yarışmacıyı birden fazla jüri isterse seçim yarışmacıya bırakılır. Seçilen yarışmacılar ise yarışmanın üst turuna geçmeye hak kazanır. İşte bu akşam düelloyu kazananlar...

Beyaz'ın takımı: Murat Ebinç - Korkut Kırbay. Söyledikleri şarkı: Öyle Sarhoş Olsam Ki... Bu ikilinin düellosunda seçilen isim Murat Ebinç oldu. Korkut Kırbay için transfer hakkını kullanan olmayınca yarışmaya veda etti.

Ebru Gündeş'in takımı: Şeyma Bayraktar - Volkan Demircioğlu - Buket Çağlar. Düelloda söyledikleri şarkı Kurşuni Renkler. Üç düelloda seçilen isim Şeyma Bayraktar oldu. Kalan isimler için transfer butonuna Oğuzhan Koç ve Beyaz bastı. İki jürinin tercihi de Volkan Demircioğlu oldu. Volkan'ın seçimi ise Oğuzhan Koç oldu. Buket Çağlar ise yarışmaya veda etti.

Oğuzhan Koç'un takımı: İlayda Demir - Damla Angulo - Danielle Heesben. Söyledikleri şarkı Titanium. Üçlü düelloda sonraki tur için seçilen isim İlayda oldu. Kalan yarışmacılar için transfer butonuna olmadı ve iki yarışmacı da veda etti.

Murat Boz'un takımı: Bora Baransel Çiftçi - Emre Can Kayıran - Hakkı İlek. Dünyadan Uzak şarkısıyla düello yapan üçlü arasında turu geçen Hakkı İlek oldu. Kalan yarışmacılar için transfer etmek isteyen olmayınca iki isim de yarışmaya veda etti.

Beyazıt Öztürk'ün takımı: Ezgi Kundak - Kübra Gözel. İkili düelloda söylenen şarkı Keklik Gibi idi. Beyaz'ın düelloda seçimi Kübra oldu. Ezgi Kundak için transfer butonuna basan jüri olmadığı için yarışmaya veda etti.

Oğuzhan Koç'un takımı: Şevval Ekiz - Rana Dilan Bulut. İki yarışmacının düelloda söylediği şarkı Duvar Gibi idi. Oğuzhan Koç'un düelloda seçimi Şevval Ekiz oldu. Rana Dilan için transfer hakkını kullanan olmadı ve yarışmaya veda etti.

Beyazıt Öztürk'ün takımı: İsmail Yılmaz - Kadir Doğukan Kurt. Dert Olur şarkısının söylendiği düelloda Beyaz'ın sonraki tur için seçimi Kadir oldu. İsmail Yılmaz'ı takımına transfer etmek için Ebru Gündeş, Oğuzhan Koç ve Murat Boz butona bastı.

Ebru Gündeş'in takımı: Adnan Mesut Özdoğan - Ulvi Gılıjou. Arabesk Günler adlı şarkıda düello yapan iki yarışmacıdan kazanan Ulvi oldu. Adnan Mesut ise transfer teklifi de yapılmayınca yarışmaya veda etti.

Murat Boz'un takımı: Songül Kuru - Esra Turan - Selçuk Erkalaycıoğlu üçlü düellosunda söylenen şarkı Tutuklu idi. Düelloyu kazanan isim Selçuk oldu. Kalan iki yarışmacı için transfer hakkını kullanan olmadı ve yarışmaya veda ettiler.

Oğuzhan Koç'un takımı: Faruk Serhat İren - Sinan Kaya - Ahmet Çavuş. Üçlü düelloda söylenen şarkı Telli Turnam idi. Üç yarışmacı arasında jürinin seçimi ile yoluna devam eden Ahmet oldu. Kalan iki yarışmacıyı takımına transfer etmek isteyen jüri çıkmayınca yarışmaya veda ettiler.

Beyaz Öztürk'ün takımı: Sebihan Altunay - Serkan Saver - Delya Kerim arasındaki üçlü düelloda Dağların Dumanı adlı türkü söylendi. Beyaz'ın seçimi ile düelloyu geçen Sebihan oldu. Ebru Gündeş ve Murat Boz, Serkan'ı takımına transfer etme hakkını kullandı. Serkan'ın seçimi ise Murat Boz'dan yana oldu. Delya Kerim ise yarışmaya veda etti.

Oğuzhan Koç'un takımı: Soraya Macit - Serra Kankaya. Back To Black şarkısı ile yapılan ikili düelloda kazanan  Soraya oldu. Serra Kankaya için transfer hakkını üç jüri de kullandı. Serra'nın ise seçimi Murat Boz'dan yana oldu.

Murat Boz'un takımı: Bora Kürşat Yıldırım - Ecem Buse İğret - Yunus Kırmacı. Üç yarışmacının karşı karşıya geldiği düelloda Her Şeyi Yak şarkısı söylendi. Düelloyu geçen Yunus oldu. Ebru Gündeş, Bora'yı takımına transfer etti. Ecem ise yarışmaya ikinci turda veda etti.

Ebru Gündeş'in takımı: Mustafa Açıkgöz - Ercan Kaya'nın düelloda Pirlere Niyaz Ederiz şarkısı söylendi. İkili arasından sonraki tura geçen Mustafa oldu. Ercan Kaya, transfer hakkını kullanan jüri olmayınca yarışmaya veda etti.

Beyazıt Öztürk'ün takımı: Mert Yenihayat - Oğuzhan Küçük, Araf şarkısı ile düello yaptılar. Müthiş mücadelede düelloyu kazanan Mert oldu. Oğuzhan için transfer hakkını kullandı ve takımına kattı.

Ebru Gündeş'in takımı: Selim Kaan Başoğlu - Emre Tenekeci - Yaşam Hancılar. Bir Derdim Var şarkısıyla yapılan düelloda turu geçen isim Yaşam Hancılar oldu. Diğer iki yarışmacı için transfer hakkını kullanmak isteyen jüri olmayınca yarışmaya veda ettiler.

Beyaz'ın takımı: Cemil Hadi Bulut - Derya Turnagöl düellosunda Vay Dünya şarkısını seslendirdi. İkilinin düellosunda Beyazıt Öztürk'ün seçimi ile turu geçen Cemil olurken Derya Turnagöl, bu turda yarışmaya veda etti.

Oğuzhan Koç'un takımı: Merve Okur - Ezgi Goray - Ayça İdil Günel. Alma Ahımı adlı şarkıda düello yapan üç yarışmacı arasından Oğuzhan Koç'un seçimi ile sonraki tura geçen Ezgi oldu. Murat Boz Ayça için, Beyaz ise Merve için transfer hakkını kullandı. Böylece üç yarışmacı da üst tura geçmiş oldu. 

İlgili Sayfalar: Magazin