O Ses Türkiye yarı final elemesi nasıl olacak? O Ses Türkiye finalistleri nasıl belirlenecek?

O Ses Türkiye yarı final elemesi nasıl olacak? O Ses Türkiye finalistleri nasıl belirlenecek?
Yayınlanma Tarihi: 14.02.2020 20:17 | Değiştirme Tarihi: 14.02.2020 20:17

O Ses Türkiye'de bu akşam yarı final heyecanı yaşanacak. Canlı yayında ekrana gelecek 17 yarışmacı, finale kalan altı kişi arasında ismini yazdırmaya çalışacak. Acun Ilıcalı, program öncesinde O Ses Türkiye yarı final elemesi nasıl olacak, kaç grup çıkacak, O Ses Türkiye finalistleri nasıl belirlenecek açıkladı.

Ekranların sevilen yarışması O Ses Türkiye 9. sezonda yarı final heyecanı bu akşam TV8'de canlı yayında yaşanacak. Beyaz, Seda Sayan, Hadise ve Murat Boz'un jüri koltuğunda oturduğu ve 17 yarışmacının yarı finale kaldığı O Ses Türkiye'de 4 yarışmacı finalist olacak. Acun Ilıcalı, program öncesi O Ses Türkiye yarı finali elemesi hakkında bilgi verdi. Peki, O Ses Türkiye yarı final elemeleri nasıl olacak? O Ses Türkiye finalistleri nasıl belirlenecek? 

O SES TÜRKİYE YARI FİNAL ELEMELERİ VE FİNALİSTLERİN BELİRLENMESİ  

Acun Ilıcalı, fenomen yarışma O Ses Türkiye'de yarı finalin işleyişini anlattı. Toplam 17 yarışmacı, sahneye 4 grup halinde çıkacak. Bu gruplardan bir tanesi beşli, 3 tanesi dörtlü grup olarak çıkacak. Her gruptan iki yarışmacı sonraki tura yükselecek. Elenen yarışmacılardan en yüksek SMS'i alan kişi ile birlikte toplam 9 kişi 2. tura çıkmış olacak. Sonraki turda ise bu dokuz kişi arasında yapılan oylama sonrasında O Ses Türkiye finalisti olan 6 kişi belirlenecek.