O Ses Türkiye şampiyonu kim oldu, kim kazandı? 21 Ocak 2022 Türkiye'nin O Ses'i kim oldu? Ödül nedir?

O Ses Türkiye’de bu akşam şampiyon belli oldu. 21 Ocak 2022 Cuma günü canlı yayında yapılan final turunda on yarışmacı arasında kıyasıya mücadele yaşandı. Ekim ayında başlayan büyük mücadelede kazanan canlı yayında belirlendi. Peki, bu akşam O Ses Türkiye şampiyonu kim oldu? 2021’in O Ses’i kim oldu? Birincilik ödülü nedir?

Yayınlanma Tarihi: 22.01.2022 00:49
Değiştirme Tarihi: 22.01.2022 01:04

Fenomen yarışma programı O Ses Türkiye’nin 10. sezonunda bu akşam final heyecanı yaşandı ve O Ses Türkiye şampiyonu belli oldu. 21 Ocak 2022 Cuma günü TV8 ekranlarına gelen O Ses Türkiye finalinde on yarışmacı performans sergiledi. Ebru Gündeş, Beyazıt Öztürk, Murat Boz ve Oğuzhan Koç arasından hangi jürinin yarışmacısı şampiyon olacak merak ediliyordu. Peki, 2021 O Ses Türkiye şampiyonu kim oldu, kim kazandı? İşte O Ses Türkiye finalistleri…

O SES TÜRKİYE ŞAMPİYONU KİM OLDU?

O Ses Türkiye’de Ekim ayında başlayan mücadele bu akşam sona erdi ve şampiyon belli oldu. Birbirinden iddialı ve güçlü sesler, bu akşam canlı yayında ekrana gelen final bölümünde en iyi performanslarını sergiledi. Acun Ilıcalı, canlı yayında final formatını açıkladı. Buna göre ilk olarak on yarışmacı birer birer sahneye çıkacak ve performans sergileyecekti. Bu yarışmacılar için verilen SMS oylaması sonrasında ilk altı isim seçildi. Sonra bu altı yarışmacı, bir kez daha sahneye çıktı. Oylama ile ilk dört sonraki tura geçti. Dört yarışmacının sahnesi sonrasında oylama ile final ikilisi bulundu. Ve O Ses Türkiye şampiyonu belli oldu.

İlk tur sonucunda oylamaya göre ilk altıya kalan yarışmacılar; Devrim Seyrek, Hasan Koçak, Hakkı İlek, Mert Yenihayat, Şevval Ekiz ve Mustafa Açıkgöz oldu. Böylece bu tura Beyazıt Öztürk'ün 3 yarışmacısı geçerken Ebru Gündeş, Murat Boz ve Oğuzhan Koç'un birer yarışmacı ilk altıya kaldı.

O Ses Türkiye final ikinci turunda altı yarışmacının etkileyici performansları sonrasında oylama sonuçlarına göre ilk dörde kalan isimler; Hasan Koçak, Hakkı İlek, Mert Yenihayat ve Devrim Seyrek oldu. Bu turda Ebru Gündeş'in yarışmacısı kalmadı.

O Ses Türkiye'de son ikiye kalan yarışmacılar Hasan Koçak ve Devrim Seyrek oldu. İki finalistin performansı sonrasında verilen oylar sonucunda O Ses Türkiye şampiyonu Hasan Koçak oldu.

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ NEDİR?

O Ses Türkiye 2021 sezonunda birinci olan, şampiyonluğu elde eden yarışmacı, güzel bir otomobilin sahibi olacak.

O SES TÜRKİYE’DE FİNALE KİMLER KALDI?

O Ses Türkiye’de yarı finalde yapılan eleme ile finale kalan on yarışmacı belli oldu. O Ses Türkiye finalistleri; Hakkı İlek, Mustafa Açıkgöz, Devrim Seyrek, Anastasiya Budakva, Yunus Emre Çelik, Wafa Benradja, Mert Yenihayat, Yaşam Hancılar, Şevval Ekiz ve Hasan Koçak oldu.

HANGİ JÜRİDEN KAÇ YARIŞMACI FİNALE KALDI?

O Ses Türkiye'nin jüri üyeleri Beyazıt Öztürk'ün 3, Ebru Gündeş'in 3, Murat Boz'un 2, Oğuzhan Koç'un 2 yarışmacısı finale kaldı.

İlgili Sayfalar: Magazin