O Ses Türkiye şampiyonu kim oldu? İşte 2020 O Ses Türkiye şampiyonu ve ikincisi 

O Ses Türkiye şampiyonu kim oldu açıklandı. Ekranların sevilen yarışmasında sona kalan iki yarışmacı arasından O Ses Türkiye şampiyonunu halk oylaması belirledi. Peki, O Ses Türkiye şampiyonu kim oldu? İşte O Ses Türkiye şampiyonu ve ikincisi...

Yayınlanma Tarihi: 16.02.2020 00:35
Değiştirme Tarihi: 16.02.2020 00:56

Heyecanın dorukta olduğu ve nefeslerin tutulduğu O Ses Türkiye'de şampiyon açıklandı. TV8 ekranında canlı olarak yayınlanan O Ses Türkiye finalinde sona kalan iki isim arasında yapılan SMS oylaması sonucu Acun Ilıcalı tarafından açıklandı. İşte bu senenin O Ses Türkiye şampiyonu ve O Ses Türkiye ikincisi...

O SES TÜRKİYE ŞAMPİYONU KİM OLDU?

O Ses Türkiye dokuzuncu sezonu sona erdi. Bu sezon, O Ses Türkiye jüri koltuğunda Seda Sayan, Beyazıt Öztürk, Hadise ve Murat Boz oturuyordu. Eğlenceli, heyecanlı, coşkulu ve keyifli süren bir sezon sonunda O Ses Türkiye şampiyonu belli oldu. Onlarca yarışmacı arasından son ikiye kalmaya başaran Seda Sayan'ın takımından Alkan Dalgakıran ile Beyaz'ın takımından Uygar Erdoğan bir kez daha sahne aldılar. SMS oylaması ile O Ses Türkiye şampiyonu Alkan Dalgakıran oldu.  Uygar Erdoğan ise O Ses Türkiye ikincisi oldu.

O SES TÜRKİYE ŞAMPİYONLUK ÖDÜLÜ NEDİR?

O Ses Türkiye şampiyonu kim olacak kadar birinciye verilecek büyük ödül nedir merak ediliyordu. Programda sona doğru gidilirken Acun Ilıcalı, O Ses Türkiye şampiyonuna verilecek ödülü açıkladı. Bu yıl O Ses Türkiye şampiyonuna sürpriz ödül Fiat Egea Hatchback Sport.

O SES TÜRKİYE ALKAN DALGAKIRAN KİMDİR?

Seda Sayan'ın takımında yarışan Alkan Dalgakıran, aslen Yalovalı olup eğitimine Bursa'da devam ediyor. 25 yaşında olan genç yarışmacı, Trafik adında bir müzik grubuna üye. Grubu ile birlikte turlar düzenleyip cover şarkılar söyleyen ve sonrasında kendi şarkılarını da yazan Alkan Dalgakıran, grubu tanıtmak için O Ses Türkiye'ye katılmaya karar verdiğini söyledi. 

Alkan Dalgakıran, O Ses Türkiye kör seçmelerde "Yalnızım Ben" şarkısı ile 4 jüriyi de döndürdü. İzleyicilerin istediği üzerine "Arsız Gönül" şarkısı ile bir kez daha sahne aldı. Alkan Dalgakıran'ı almak için Murat Boz, Beyazıt Öztürk'ü bloklarken Seda Sayan ise Hadise'yi blokladı. Başarılı yarışmacı, O Ses Türkiy'de yoluna Seda Sayan ile devam etme kararı aldı. Sonraki turda Alkan Dalgakıran, Mahir Arıkan ile karşılaştı. Düello sonucunda Seda Sayan, Alkan Dalgakıran'ı bir üst tura çıkardı.

Çarpraz düello turunda ise Alkan Dalgakıran, Hadise'nin takımından Sevcan Canbay ile eşleşti. Nilüfer şarkısını seslendiren başarılı yarışmacı, seyircilerin verdikleri oylar sonucunda yüzde 56/44 oranı ile çeyrek finale kalmayı başardı. Çeyrek finalde ise Alkan Dalgakıran'ın rakibi Beyaz'ın takımından Fethi Ahmet Fırat oldu. Bu turu ise Alkan Dalgakıran yüzde 59/41 oranı ile yarı finale kalmayı başardı. 

Alkan Dalgakıran, O Ses Türkiye yarı finali ilk turunda "Haydar Haydar" adlı şarkı ile sahne aldı. Bu turda elenenler arasında en fazla SMS oyunu alan Alkan Dalgakıran, sonraki tura geçmeyi başardı. İkinci turda ise "Bir Derdim Var" şarkısını söyleyen Alkan Dalgakıran'ı izleyiciler kullandıkları SMS'ler ile O Ses Türkiye finaline adını yazdırdılar. 

O SES TÜRKİYE UYGAR ERDOĞAN KİMDİR?

Uygar Erdoğan, aslen Sivaslı, 26 yaşında ve O Ses Türkiye’ye Ankara’dan katılıyor. Çok küçük yaşlardan beri türkü söyleyen ve bağlamaya çalmaya başlayan yarışmacı, Avrupa’da sahne alıyor. O Ses Türkiye Kör seçmelerde “Çeke Çeke” şarkısı ile bütün jüri üyelerini döndüren Uygar Erdoğan, Beyazıt Öztürk’ü seçti.

Bir sonraki turda Takım için düelloda Elif Tunç ile sahne aldı. “Demmi Demmi” şarkısını söyleyen ikili arasından Beyaz tarafından sonraki tura geçirildi.

Çarpraz düellolarda ise Uygar Erdoğan’nın rakibi Velican Kaya ve Nilüfer Tütüncü oldu. Bu turda “Sakın Cahilin Yanına”  ile sahne alan Uygar Erdoğan, çeyrek finale yükselmeyi başardı.  Çeyrek finalde Uygar Erdoğan’ın rakibi Murat Boz’un takımından Meral Büşra Nur Doğan oldu. Ve izleyicilerden yüzde 53 oy alarak yarı finale yükseldi.

Uygar Erdoğan, O Ses Türkiye yarı finali ilk turunda "Ahirim Sensin" adlı şarkıyı seslendirdi. Bu performansı ile halk oylaması sonucunda 2. tura yükseldi. Uygar Erdoğan, bir kez daha sahne alarak "Ne Ağlarsın Benim Zülfü Siyahım" adlı şarkı ile performans sergiledi. Bu turda ise 3 kişi arasından O Ses Türkiye finalisti olmayı başardı.