O Ses Türkiye şampiyonu Alkan Dalgakıran kimdir, kaç yaşında, nereli?

O Ses Türkiye şampiyonu Alkan Dalgakıran oldu. Seda Sayan'ın takımında finale kadar yükselen Alkan Dalgakıran, 2020 O Ses Türkiye şampiyonu olduğu SMS oylaması ile belirlendi. Peki, O Ses Türkiye şampiyonu Alkan Dalgakıran kimdir, kaç yaşında ve nerelidir.

Yayınlanma Tarihi: 16.02.2020 00:41
Değiştirme Tarihi: 16.02.2020 00:41
O Ses Türkiye şampiyonu Alkan Dalgakıran kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ekranların sevilen yarışmasından beklenen sonuç açıklandı. O Ses Türkiye şampiyonu Alkan Dalgakıran oldu. Seda Sayan'ın takımında yer alan Alkan Dalgakıran, rakiplerini teker teker geçerek O Ses Türkiye birincisi olmayı başardı. O Ses Türkiye şampiyonu olduktan sonra Alkan Demirkıran kimdir, kaç yaşında ve nereli merak konusu oldu. İşte Alkan Dalgakıran hakkında merak edilenler...

O SES TÜRKİYE ALKAN DALGAKIRAN KİMDİR?

Seda Sayan'ın takımında yarışan Alkan Dalgakıran, aslen Yalovalı olup eğitimine Bursa'da devam ediyor. 25 yaşında olan genç yarışmacı, Trafik adında bir müzik grubuna üye. Grubu ile birlikte turlar düzenleyip cover şarkılar söyleyen ve sonrasında kendi şarkılarını da yazan Alkan Dalgakıran, grubu tanıtmak için O Ses Türkiye'ye katılmaya karar verdiğini söyledi. 

Alkan Dalgakıran, O Ses Türkiye kör seçmelerde "Yalnızım Ben" şarkısı ile 4 jüriyi de döndürdü. İzleyicilerin istediği üzerine "Arsız Gönül" şarkısı ile bir kez daha sahne aldı. Alkan Dalgakıran'ı almak için Murat Boz, Beyazıt Öztürk'ü bloklarken Seda Sayan ise Hadise'yi blokladı. Başarılı yarışmacı, O Ses Türkiy'de yoluna Seda Sayan ile devam etme kararı aldı. Sonraki turda Alkan Dalgakıran, Mahir Arıkan ile karşılaştı. Düello sonucunda Seda Sayan, Alkan Dalgakıran'ı bir üst tura çıkardı.

Çarpraz düello turunda ise Alkan Dalgakıran, Hadise'nin takımından Sevcan Canbay ile eşleşti. Nilüfer şarkısını seslendiren başarılı yarışmacı, seyircilerin verdikleri oylar sonucunda yüzde 56/44 oranı ile çeyrek finale kalmayı başardı. Çeyrek finalde ise Alkan Dalgakıran'ın rakibi Beyaz'ın takımından Fethi Ahmet Fırat oldu. Bu turu ise Alkan Dalgakıran yüzde 59/41 oranı ile yarı finale kalmayı başardı. 

Alkan Dalgakıran, O Ses Türkiye yarı finali ilk turunda "Haydar Haydar" adlı şarkı ile sahne aldı. Bu turda elenenler arasında en fazla SMS oyunu alan Alkan Dalgakıran, sonraki tura geçmeyi başardı. İkinci turda ise "Bir Derdim Var" şarkısını söyleyen Alkan Dalgakıran'ı izleyiciler kullandıkları SMS'ler ile O Ses Türkiye finaline adını yazdırdılar.