O Ses Türkiye'nin son şampiyonu Ferat Üngür'den sevenlerine müjde

O Ses Türkiye’nin son şampiyonu Ferat Üngür “Diyarbekir Bu Mudur”, “Gel Gör Aşk Beni Neyledi” ve “Zaman” türkülerini seslendirdiği 3 şarkıdan oluşan “Zaman” EP’sini müzikseverlerle buluşturdu. Üngür, yarışma sonrası Murat Boz'la birlikte 'Leylim Ley' parçasını da piyasa sürmüştü.

Yayınlanma Tarihi: 13.11.2019 15:36
Değiştirme Tarihi: 13.11.2019 15:36
O Ses Türkiye'nin son şampiyonu Ferat Üngür'den sevenlerine müjde

Dokunaklı sesiyle son O Ses Türkiye’nin şampiyonu olan Ferat Üngür, “Diyarbekir Bu Mudur”, “Gel Gör Aşk Beni Neyledi” ve “Zaman” türkülerini seslendirdiği 3 şarkıdan oluşan “Zaman” EP’sini Universal Müzik Türkiye etiketiyle müzikseverlerle buluşturdu.

Yarışmayı kazandıktan sonra ilk olarak Murat Boz’la birlikte çıkardığı “Leylim Ley” ve sonrasında “Yare Gideyim” teklileri ile beğeni toplayan sanatçının “Zaman” albümünden “Diyarbekir Bu Mudur” ve “Zaman” şarkılarının Eras Müzik stüdyosunda çekilen canlı performans videoları da EP’yle birlikte yayına girdi.

“Diyarbekir Bu Mudur”u YouTube üzerinden izlemek için: https://youtu.be/na6Ct7F1jN4

“Zaman”ı YouTube üzerinden izlemek için: https://youtu.be/N5-89aHpdJ0

“Zaman”da yer alan şarkılar:

1. Diyarbekir Bu Mudur

2. Gel Gör Bu Aşk Beni Neyledi

3. Zaman

Albümde yer alan şarkılardan söz ve müziği anonim olan “Diyarbekir Bu Mudur”un aranjmanını Ferat Üngür ve Hakan Bükülmez üstlendi. 

“Gel Gör Beni Aşk Neyledi” ise bir Yunus Emre şiiriyken; söz ve müziği Erdem Ergün’e ait olan “Zaman”ın Ferat Üngür yorumunun aranjmanı yine Erdem Ergün’e ait.