O Ses Türkiye Lütfiye Özipek kimdir? Hangi sezon şampiyon oldu?

O Ses Türkiye Lütfiye Özipek kimdir? Hangi sezon şampiyon oldu?
Yayınlanma Tarihi: 01.01.2020 01:14 | Değiştirme Tarihi: 01.01.2020 01:14

Lütfiye Özipek, bu akşam TV8 ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye yılbaşı özel bölümüne konuk olarak katıldı. Yarışmanın ilk kadın şampiyonu olan Lütfiye Özipek, hangi sene şampiyon olmuştu merak ediliyor. Peki, Lütfiye Özipek kimdir?

O Ses Türkiye şampiyonu Lütfiye Özipek, bu akşam TV8'deki yılbaşı özel programına konuk oldu. 2018 yılında ise O Ses Türkiye yarışmasını kazanan ilk bayan şarkıcı olmayı başarmış ve adından çokça söz ettirmişti. Peki, Lütfiye Özipek kimdir?

LÜTFİYE ÖZİPEK KİMDİR?

Lütfiye Özipek, 1990 yılında Kıbrıs’ta dünyaya gelmiştir. Sanatçı Lütfiye Özipek İngiltere’de pop müzik ve söz yazarlığı okumuştur. Öncesinde ise Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinden mezun olmuştur. Ardından Türkiye’ye dönüş yapmış ve bir çok genç müzisyenin vokal koçluğunu üstlenmiştir.

Uzun seneler alternatif pop ve caz müzik dalında başarılara imza atan genç sanatçı Türkiye’de Can Güdüz ile konser vermiş ve adından söz ettirmiştir.

Yakın dönemde kendi söz ve müziğini hazırladığı single albüm ile müzik piyasasına giriş yapması beklenmektedir.

2017 yılında ise O Ses Türkiye yarışmasına katılmış ve tüm jürilerin dönmesini sağlamıştır. Yarışmaya Gökhan Özoğuz ile devam etme kararı veren Lütfiye Özipek 1990 yılında Kıbrıs’ta dünyaya gelmiştir.

2018 yılında ise O Ses Türkiye yarışmasını kazanan ilk bayan şarkıcı olmayı başarmıştır.