O Ses Türkiye Dodan Özer kimdir? Dodan Özer hangi yıl şampiyon oldu?

O Ses Türkiye Dodan Özer kimdir? Dodan Özer hangi yıl şampiyon oldu?
Yayınlanma Tarihi: 01.01.2020 01:02
Değiştirme Tarihi: 09.02.2020 23:56

Dodan Özer, O Ses Türkiye yılbaşı özel bölümüne konuk olarak katıldı. Güçlü sesi ile katıldığı O Ses Türkiye sezonunda Hadise ile şampiyon olmuştu. Peki, Dodan Özer kimdir, kaç yaşındadır? Hangi sene şampiyon oldu?

O Ses Türkiye yılbaşı özel bölümü, Türkiye'yi TV8 ekranına kilitledi. Yeni yılın ilk saatlerinde sahneyi O Ses Türkiye şampiyonları aldı. 2017 O Ses Türkiye şampiyonu olan Dodan Özer kimdir, kaç yaşındadır?

DODAN ÖZER KİMDİR?

Dodan Özer, 1979 yılında Muş ilinin Varto ilçesinde dünyaya gelmiştir. Bir süre İzmir'de yaşayan Dodan Özer 1997 yılında Murat Öztürk ile beraber Dodan Project isminde bir müzik grubu kurmuştur.

Müzik hayatına çok küçük yaşlarda başlayan Dodan Özer, ekran karşısına ilk çıkışı O Ses Türkiye isimli yarışma ile olmuştur. O Ses Türkiye yarışmasında ilk söylediği "Haydar Haydar" şarkısı olmuştur. Gösterdiği başarılı performansla 2016/2017 yılındaki O Ses Türkiye yarışmasının birincisi olmuştur.

Uzun süredir devam eden yarışmada Hadise'nin seçtiği yarışmacı Dodan Özer hem yarışmada birinci gelmiş hemde uzun süredir kazanamayan Hadise'nin şampiyon olmasını sağlamıştır.