Nur Mehmet Munar: Dijital platformlar sektörün can simidi oldu

Yapımcı Nur Mehmet Munar uzun süredir devam eden Covid-19 salgını ve yaşanan pandemi döneminde sinema sektörünü olumsuz derecede etkilediğini ve ardından kısıtlamaların kaldırılmasına rağmen sinemaseverlerin sinema salonlarına yaşadıkları salgın korkusu yüzünden gitmediğine dikkatleri çekti.

Yayınlanma Tarihi: 09.12.2021 13:32
Değiştirme Tarihi: 09.12.2021 13:32
Nur Mehmet Munar: Dijital platformlar sektörün can simidi oldu

Bu dönemde sektörde birçok kişi büyük mağduriyeti set işçileri başta olmak üzere yapımcısına kadar herkes yaşadı. İşte tam bu yaşanan büyük kriz döneminde ülkemizdeki dijital platformlar yapımcısından, oyuncusuna ve set işçisine kadar herkesin can simidi oldu. 

Sektör çalışanları dijital platformlarla görüşerek yeni projelerinin burada yayınlanmasını sağlarken, yeni projelere de başladılar diyen Nur Mehmet Munar “Bununla birlikte bu dönemde ve sonrasında yapımcılar daha kaliteli yapımlar yapmaya yöneldiler. Özellikle yapılan diziler ciddi büyük ses getirdi. Ve bu dizilerin sürelerinin eskiden olduğu gibi süresinin 45-60 dakika bant aralığında olması izleyicisi içinde iyi oldu” dedi.

Halen Covid-19 salgının tüm dünyada devam ediyor olması, yeni vaka sayılarında azalmanın olmaması sinemaseverleri dijital platformlarda yayınlanan dizi ve filmlere yönlendirdiğini söyleyen Nur Mehmet Munar “ Hollywood ve Londra’da sinema sektörü üzerine yaptığım AR-GE çalışmaları esnasında yaptığım gözlemlerde dünya genelinde özellikle sinema sektörünün tüm planlarını dijital platformlar üzerine yaptıklarını gördüm.” diyerek sözlerini tamamladı.


 

İlgili Sayfalar: Magazin