Nisa Survivor 2020'ye veda mı ediyor? İşte çok konuşulan 59. bölüm tanıtımı ve detaylar!

TV8 ekranlarının sevilen ve Türkiye'nin en çok izlenen yarışma programı Survivor 2020'nin 59. bölümününde neler olacak? Survivor 2020'ye Nisa Bölükbaşı veda mı edecek? Acun Ilıcalı Nisa'ya ne dedi? Nisa Bölükbaşı Survivor'ın zor şartlarına daha fazla dayanamadı mı? Tüm bu soruların ve daha fazlasının cevabı bu akşam Survivor 2020 59. bölümde!

Yayınlanma Tarihi: 27.04.2020 11:10
Değiştirme Tarihi: 27.04.2020 11:15

Survivor 2020 59. bölüm tanıtımı yayınlanması üzerine gözler Nisa Bölükbaşı'na çevrildi. Bu akşam yayınlanacak Survivor yeni bölüme dair birçok ipucu veren yeni bölüm tanıtımı, bazı sahneleri ile de izleyicileri merak içinde bıraktı. "Survivor 2020’de oynanacak haftanın büyük ödülü öncesinde Ünlüler ile Gönüllülerde ödülü kim kazanacak? Büyük ödül ne olacak?" soruları gündeme otururken; Nisa’nın gözyaşları ve Acun Ilıcalı’nın “Kimseyi zorla Survivor’da tutmuyoruz. Bize net olarak başvuruyorsa da yarışmadan elenmesine müsaade ederiz” sözleri ise merak ediliyor. Nisa'nın Survivor 2020'ye veda etme ihtimalini akıllara getiren tanıtım ve diğer tüm soruların cevapları, bu akşam yayınlanacak yeni bölümde netliğe kavuşacak.

 

Acun Ilıcalı: "Kimseyi yarışmada zorla tutmuyoruz..."

Son zamanların en zorlu Survivor'ı bu sezon yaşanıyor. Ünlüler Gönüllüler formatı ile 14. sezonunda Survivor 2020 olarak ekranların en çok izlenen ve takip edilen programı olmayı başardı. Bu sezon Survivor'ın dikkat çeken yarışmacılarından biri de Gönüllüler takımından Nisa Bölükbaşı oldu. Takımın performans tablosunda üst sıralarda yer alan Survivor Nisa, 27 Nisan Pazartesi günü ekrana gelecek yeni bölümde yarışmaya veda mı edecek merak konusu oldu. Nisa, yayınlanan yeni bölüm tanıtımında oyun sırasında gözyaşlarına boğuluyor. Acun Ilıcalı'nın "Kimseyi yarışmada zorla tutmuyoruz. Bize net olarak başvuruyorsa da yarışmadan elenmesine müsaade ederiz” sözleri sonrasında Nisa'nın yarışmaya veda edeceği akıllara geldi. Tam olarak bu sorunun cevabı bu akşam ekrana gelecek Survivor yeni bölümde verilecek.

Nisa Bölükbaşı Kimdir?

Gönüllüler takımında yer alan Survivor Nisa, oyunda başarılı performansı ile dikkat çekse de, zaman zaman bazı tavırları ile izleyicilerden tepki de almaya devam ediyor. Dün akşam yayınlanan Survivor yeni bölüm tanıtımında yer alan sahneler sonrasında akıllara, adaya veda mı ediyor sorusunu getiren Nisa'nın hayat hikayesi...

Nisa Bölükbaşı, 2 Temmuz 1998 tarihinde Prag'da doğdu. Daha 3 aylıkken önce annesiyle, sonra yalnız yüzmeye başladı. 6 yaşındayken Çek Cumhuriyeti'ndeki en iyi takım için yüzmeye başladı, aynı yıl içinde de profesyonel kayak yapmaya davet edildi, ancak dağlar Prag'dan uzak olduğu için bu teklifi reddetmek zorunda kaldı.

8 yaşında profesyonel olarak tenis, single ve çiftler oynamaya başlayan Nisa, Prag Tenis Kulübü Cibulka'da 15 yıl performans sergiledi. 15 yaşındayken yüzmeyi bırakıp yüzme hocası oldu fakat yaşamak için takım sporuna ihtiyacı vardı ve bu yüzden voleybol oynamaya başladı. Neredeyse takımın en küçüğü olarak, libero olmaya karar veren Nisa, planladığı şekilde yoluna devam ederken, 2018'de Çek Cumhuriyeti'nde U20 kategorisinde ikincilik elde etti.

2018'de mimarlık okumaya başlayan Bölükbaşı, bu yüzden voleybolu bırakmak zorunda kaldı şimdilerde hobi olarak snowboard, bisiklet, kış ve yaz patenine devam ediyor.

SURVIVOR’DA DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Survivor’da ilk dokunulmazlık oyunu için takımlardan üçer kişi parkura çıktı. İki kişi tarafından yürütülen el arabası üzerine oturmuş 3. kişi ise iki elindeki ve kucağındaki küpü düşürmeden taşımaya çalıştı. Yolda topladıkları 3 adet küpü, parkurun sonunda gösterilen yere astılar. Son olarak kum torbaları ile bu asılan küpler devrilmeye çalıştılar. Gönüllüler oyuna çok iyi başladı ve skoru 7-0'a kadar getirdiler. Buradan sonra Ünlüler yavaş yavaş arayı kapatmaya başladı. Sercan'ın sakatlanması ile Gönüllüler skoru 9-6 yaptılar fakat Ünlüler iki oyunu alarak 9-8'e taşımayı başardılar. Nefes kesen mücadelede 10-8 skorla dokunulmazlık oyununu, dokunulmazlığı kazanan takım Gönüllüler oldu

SURVIVOR’DA 2. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Ünlüler ile Gönüllüler, Survivor’da kritik bir dokunulmazlık oyunu oynadı. Oyun öncesinde ise Sercan'ın dokunulmazlık oyununda oynamayacağı açıklandı. Haftanın ilk dokunulmazlık oyununu kazanan Gönüllüler, bu oyunu da kazanarak rakibini iyice zor duruma sokmak istiyordu. Ünlüler ise dokunulmazlığı kazanarak yeniden ivme kazanmak ve durumu eşitleme için parkura çıktı. Kıyasıya geçen mücadeleden galip gelen ise 10-8 skorla Ünlüler oldu 

AVANTAJ OYUNUNU KİM KAZANDI?

Survivor 2020’nin dün akşam ekrana gelen yeni bölümünde dokunulmazlık oyunu için parkura çıkan takımlar ilk olarak avantaj oyunu oynadı. Dokunulmazlık oyununda rakip takımdan istediği yarışmacı ile eşleşme hakkını kazanmak isteyen Ünlüler ile Gönüllüler, takım halinde avantaj oyununda mücadele etti. Ünlülerden Aşkım, Elif, Ersin, Yunus Emre; Gönüllülerden Yasin, Nisa, Evrim, Ardahan avantaj oyununa çıktı. Bayrak yarışında galip gelerek avantaj oyununu kazanan takım Gönüllüler oldu.

ELEME SİSTEMİ NASIL DEĞİŞTİ?

Survivor 2020’de eskiden dokunulmazlığı kaybeden takım, Pazar günü bir eleme adayı belirliyor ve bu takım için SMS oylamasına gidiliyordu. Salı günü ise SMS oylaması sıralamasına göre ilk iki isim, iki eleme adayı daha belirliyordu. Böylece ortaya çıkan 3 aday arasından en az SMS oyu alan yarışmacı, Survivor’dan eleniyordu.

Survivor 2020’de değişen eleme sistemine göre dokunulmazlık oyunu yine Cumartesi ve Pazar günleri oynanacak. Fakat her oyunda kaybeden takım, akşamında ada konseyinde bir eleme adayı belirleyecek.

İlk gün dokunulmazlığı kaybeden takım ile 2. gün dokunulmazlığı kaybeden takım farklı olması halinde toplam altı tane eleme adayı belirlenecek. Dokunulmazlığı kaybeden takım, Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak ada konseyinde oylama ile ilk eleme adayını belirleyecek. Salı günü ise iki takım SMS sıralamasında 1 ve 2. sıradaki yarışmacılar, yine ikişer eleme adayı belirleyecek. Böylece 6 eleme adayından en az SMS oyunu alan yarışmacı adaya veda edecek.

Cumartesi ve Pazar günü yapılacak dokunulmazlık oyununu kaybeden takımının aynı olması halinde; ilk eleme adayı Cumartesi ada konseyinde belirlenecek ve SMS oylaması yapılacak. Pazar günü ada konseyinde ise SMS oylaması yapılmayacak. Ama ada oylaması ile bir eleme adayı daha belirlenecek. 3. Adayı ise Salı SMS sıralamasında birinci olan yarışmacı açıklayacak. Böylece çıkan 3 aday arasından en az SMS oyu alan yarışmacı Survivor’dan elenecek.

SURVIVOR’DA İLK ELEME ADAYI KİM OLMUŞTU?

25 Nisan Cumartesi günü Survivor'da haftanın ilk eleme adayı, ada konseyinde yapılan oylama sonucu belli oldu. Son yılların en ilginç oylaması Survivor 2020 Ünlüler takımı tarafından yapıldı; gönüllüler takımında kutudan çıkan isimler; Elif, Sercan, Aycan, Emre, Aşkım oldu. Neredeyse herkesin birbirini yazdığı ada konseyinde, Ünlüler takımından Yunus Emre, haftanın ilk eleme adayı olarak belirlendi.

SURVIVOR'DA İKİNCİ ELEME ADAYI KİM OLDU?


Survivor'da dün dokunulmazlığı kaybeden takım Gönüllüler oldu, bu yüzden ada konseyinde Gönüllüler takımı, bir eleme adayı çıkarmak zorunda kaldı. Ada konseyinde dün akşam da Gönüllüler için SMS oylaması yapıldı ve gönüllüler takımında ismi yazılanlar; Yasin, Barış, Gizem oldu. Bu isimler arasında en çok yazılan kişi ise Gizem'di.