Nilüfer: Kayahan'ın cenazesinde bağıra bağıra ağladım

Nilüfer: Kayahan'ın cenazesinde bağıra bağıra ağladım

Ünlü sanatçı Nilüfer 2015 yılında aramızdan ayrılan Kayahan'ın cenaze töreninde yaşadıklarını anlattı.

Pop müziğin efsane isimlerinden Nilüfer, Nisan 2015'te hayatını kaybeden Kayahan'la küs kaldığı döneme dair çarpıcı açıklamalar yaparken, Teşvikiye Camii'ndeki cenazede yaşadıklarını anlattı.

NTV'de Simge Fıstıkoğlu'nun sunduğu programa konuk olan Nilüfer, klasikleşmiş 12 pop şarkısını yeniden yorumlayacağı yeni albümünde Fikret Şeneş'in sözlerini yazdığı Ayten Alpman'ın yorumladığı 'Memleketim' şarkısına da yer veriyor. Albümde Sezen Aksu'nun 'Seni Kimler Aldı' şarkısıyla, Levent Yüksel yorumuyla sevdiğimiz 'İstanbul' şarkısı da yer alacak. Nilüfer yeni albümünün sonbaharda çıkacağını müjdeledi: Stüdyo aşaması bitmek üzere. Okumalar devam ediyor. Geçmişten günümüze klasikleşmiş şarkılar arasından sevdiklerimi seçtim. Slow şarkıların ağırlıkta olduğu bir albüm oldu.

"İlk alkışımı Ajda Pekkan'dan aldım"
Kariyerine 15 yaşında Altın Ses yarışmasında birinci olarak başlayan, 17 yaşında ilk 45'liğini yayınlayan Nilüfer, o günden bugüne müzikal serüvenini, hayatına eşlik eden unutulmaz besteci ve müzisyenleri anlattı.

Nilüfer, "O yarışmada Ajda Pekkan da jüri üyesiydi. Şarkımı söyledikten sonra Ajda Pekkan'la yüz yüze geldik. Onun büyük hayranıydım. Performansımı çok beğendiğini söyledi, beni alkışladı. Öyle büyük bir hediyeydi ki yarışmada kazandığım birincilikten daha mutlu oldum. Hayat ne kadar acayip. Çocukluğunuzdan beri hayran olduğunuz biriyle yıllar sonra aynı işi yapmaya başlıyorsunuz. Birbirinize rakip oluyorsunuz" dedi.

"Bağıra bağıra ağladım"
Kayahan'la uzun yol arkadaşlıkları, birlikte milyonların gönlüne kazınan unutulmaz şarkılarının hikayeleri, Kayahan'la küs oldukları döneme dair hissettikleri, Kayahan'ın hastalık sürecinde yaşadıkları, ölümünden sonra hissettikleri, hepsi ve daha fazlasıyl ilgili samimi açıklamalarda bulundu.

Ünlü şarkıcı, "Kayahan, hastalandığım dönem küs olmamıza rağmen İpek'le birlikte beni ziyarete geldi. Görüşmememize rağmen her gün aradı beni. Nasıl olduğumu sordu. O hastalandığında duyar duymaz ben de ona koştum. Kayahan için söylenecek söz bulamıyorum. Keşke bu kadar erken gitmeseydi. Çok büyük bir kayıp. 20 yıl süren bir işbirliği, dostluk. Sonra bir mola veren ama sonra yeniden bir araya gelinen bir dostluk. Keşke böyle olmasaydı. Cenazesinde kendi kontrolümü kaybettim. Annemin ölümünde bu kadar ağlamamıştım. Çünkü annem uzun yıllardır Alzaimer hastasıydı. Son yıllarda beni bile tanımıyordu. 92 yaşında vefat etti. Son 2 yıl durumu çok kötüydü. Ama Kayahan'ın ölümü öyle hızlı oldu ki, daha çok gençti. Teşvikiye Camii'nde bağıra çağıra ağladım. Çok kötü oldum. O gün mezarlığa gidemedim. Birkaç gün sonra gidebildim" ifadelerini kullandı.

"Saçma sapan bir mola verdik"
Nilüfer, Kayahan'la küs kaldığı döneme dair bir pişmanlık duymadığını dile getirerek, "Pişmanlığım yok. Çünkü hayat bazen bazı şeyleri öyle getiriyor önünüze. Yani keşke olmasaydı diyorsunuz. Eminim o da öyle demiştir. Ama bir şeyler oluyor ve hayat öyle kuruyor düzenini. Biz öyle bir mola vermek zorunda kaldık. Gereksiz, saçma, sapan bir mola ama kendi kişisel ve vicdani bir sorumluluğum olduğunu düşünmüyorum. Keşke olmasaydı. Ama iyi ki son zamanlarını beraber geçirebildik. İyi ki son 1.5 yıl yan yanaydık. İyi ki o son konseri yaptık. Onun iç huzurunu da yaşıyorum" dedi.

"Sezen Aksu hastalık süresince hep yanımdaydı"
Sezen Aksu, Ajda Pekkan ve Nükhet Duru ile hep yakın dost olduklarını, dostluklarının yıllarla daha da perçinlendiğini vurgulayan Nilüfer, "Sezen'le çok eski tanışıyoruz. Yıllar önce onunla İzmir'de birlitke bir gazinoda sahne almıştık. Solistimiz Emel Sayın'dı. Ben bir ara çok kötü hasta oldum. Bademciklerim iltihaplandı. Günlerce ateşler içinde yattım otel odasında. Hiç unutmuyorum, Sezen her gün ziyaretime gelmişti. O zamanlar yeni tanışıyorduk, o kadar samimi değildik ama her gün beni ziyaret etmesi beni çok duygulandırmıştı. Yıllar sonra kanser olduğumda yine hep yanımdaydı. O süreçte beni hiç yalnız bırakmadı. Gerçek dostluk böyle bir şey. Geçen gün bir şey lazım oldu. Sezen'i aradım, ondan rica ettim. Sezen bana 'Nilüfer'ciğim lafımı olur böyle şeylerin, biz seninle artık kardeşiz' dedi. Bunu duymak, bunu hissetmek çok güzel bir şey. yıllar içinde böyle bir noktaya geldik. Gerçek dostluk böyle bir şey" şeklinde konuştu.

Görüntülenme : 526 Güncelleme Tarihi: 14/09/2016 10:17:45
Yayınlanma Tarihi: 14/09/2016 10:15:34

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin