Nilperi Şahinkaya: 4 yılda bir ev değiştiriyorum

Ünlü oyuncu Nilperi Şahinkaya, büyükelçi babasının mesleği gereği çocukluk yıllarında 4 yılda bir ülke değiştirdiğini belirterek, “O yıllardan kalan alışkanlıkla hâlâ 4 yılda bir ev değiştiriyorum” dedi. 

Yayınlanma Tarihi: 28.05.2021 11:56
Değiştirme Tarihi: 28.05.2021 11:56
Nilperi Şahinkaya: 4 yılda bir ev değiştiriyorum

Bir YouTube programına konuk olan oyuncu Nilperi Şahinkaya, büyükelçi babasının mesleği gereği bürokrasi içerisinde bir çocukluk geçirdiğini şu sözlerle anlattı:

"Aslında farklı ve alışılmadık bir şey olduğunu hissediyordum çocukken de... Sofralara konulan ve dışardan içeriye doğru kullanılması gereken çatal bıçaklara kadar ortamın farklı olduğunu anlıyorsunuz bir şekilde. Türkiye’ye temelli döndüğümüzde liseye başladım. Ülkeye dönmeye en hazır olduğum zamanda geldiğimi hissediyorum. Hiçbir adaptasyon sorunu yaşamadım. Yalnızca hâlâ 4 yılda bir ev değiştiriyorum. 4’üncü yıla doğru ev üstüme üstüme gelmeye başlıyor. Belki de bu, çocukluk yıllarından kalan alışkanlık sebebiyledir.”

PLAN TAKINTISI

Şahinkaya, planlı ve programlı olmak konusunda takıntılı olduğunu da belirterek, “Ani gelişen durumlar karşısında kendimi rahat hissetmiyorum. Hayatı akışına bırakamıyorum. Mesela evdeyim, hiçbir işim yok. Bir arkadaşım yakınlarda olduğunu ve kahve içmek istediğini söyledi. Çok ani olduğu için buluşamam. Programlar birkaç gün öncesinden ayarlansa fena olmaz. Kendimi mental olarak da hazırlayabileyim” dedi.