Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Nezih Tuncay'a son veda!

Nezih Tuncay'a son veda!

Tiyatro ve dizi oyuncusu Nezih Tuncay, Maltepe Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye; ünlü isimler Cihan Tamer, Emin Olcay, Sinan Bengier, Sabriye Kara, Erhan Yazıcıoğlu, Tuğrul Meteer, Ayberk Atilla ve Necmi Yapıcı ile Tuncay'ın yakınları ve sevenleri katıldı.

01.07.2016 12:06

29 Haziran Çarşamba günü geçirdiği rahatsızlığın ardından hastaneye kaldırılan 71 yaşındaki Nezih Tuncay, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

"SON 2 AYDA ÇÖKÜŞ YAŞADI"
Ünlü oyuncunun oğlu Semih Tuncay, "Herkesin sevdiği bir insandı. Ben babamla gurur duyuyorum. Onun her şeyini örnek alıyorum. Son 2 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyordu. Çok ilerlemedi, bir anda sardı. Son 2 ayda çöküş yaşadı. Hayatta yapmak istediği çoğu şeyi yaptığına inanıyorum. Hep istediği gibi bir hayat yaşadı. Tek vasiyeti anneannesinin yanına gömülmekti" ifadelerini kullandı.

SANAT CAMİASINDAN KATILIM FAZLA OLMADI
Maltepe Camii'nde dün ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazına, sanat camiasından Cihan Tamer, Emin Olcay, Sinan Bengier, Sabriye Kara, Erhan Yazıcıoğlu, Tuğrul Meteer, Ayberk Atilla ve Necmi Yapıcı katıldı.

Sevilen oyuncunun cenazesi duaların ardından vasiyeti üzerine Maltepe'deki Adatepe Mezarlığı'nda anneannesinin yanına defnedildi. 

Sanat hayatına 1965 yılında başlayan ve Devekuşu Kabare'nin önemli isimlerinden olan oyuncu, Arena Tiyatrosu, Sezer Sezin Tiyatrosu, Mücap Ofluoğlu Tiyatrosu ve Lale Oraloğlu Tiyatrosu'nda sahne aldı. Yaprak Dökümü, Naciye'yi Kim Sevmez, Döngel Karhanesi, Ömerçip, Rus Gelin ve Mahallenin Muhtarları gibi çok sayıda dizi ve filmde oynayan Tuncay, son olarak 12 Şubat 2016'da vizyona giren 'Dünyanın En Güzel Kokusu' isimli filmde rol almıştı.

Yorumlar | 0
üye profil